Izglītība Jaunieši Ziņas, jaunumi
Ogres novada jaunieši studē ar Vītolu fonda administrētajām stipendijām

Latviešu ceļš uz pārticību un labklājību izsenis vedis caur izglītību. Tā Krišjānis Valdemārs jau pirms vairāk nekā simts gadiem teicis: “Visvairāk vajadzīgas zināšanas; tās pievelk vēlāk arī vajadzīgo kapitālu, kā magnēts pievelk dzelzi.” Tomēr izglītība nav tikai finansiālais ieguvums, tas ir cilvēka pašapziņu izšķirošs faktors. Tikai esot droši un pārliecināti par pamatu, uz kura stāvam, varam tālāk dot savu artavu, veidojot Latviju par labāku vietu mums visiem.

Pasaule mainās strauji, bet jau vairāk nekā divdesmit gadus nemainīga ir to labo cilvēku griba, kas caur Vītolu fondu gatavi palīdzēt jauniešiem iegūt augstāko izglītību. Katram ziedotājam ir sava motivācija un iekšējā pārliecība, bet cerības visiem vienas – ļaut izglītoties tiem, kas paši gatavi aktīvi līdzdarboties savu mērķu labā. Mūsu zelts – talantīgi jaunieši – ir izkaisīti pa visiem Latvijas reģioniem un novadiem, un ar ziedotāju gādību tiem ir iespēja augt un attīstīties, lai uzmirdzētu vēl spožāk.

Jauno mācību gadu ar Vītolu fonda administrētajām stipendijām Latvijas augstskolās uzsāka 830 studenti. No tiem aptuveni puse – pirmkursnieki, bet pārējie esošie stipendiāti, kuri studijas turpinās, saņemot fonda atbalstu. Pateicoties vairāk nekā 200 ziedotājiem no visas pasaules – Latvijas, Austrālijas, ASV, Kanādas, Lielbritānijas, Venecuēlas un Zviedrijas –  gada laikā stipendijās būs iespējams izmaksāt aptuveni 1,6 miljonus eiro.

2022./2023. mācību gadā ziedotāju stipendijas no Ogres novada saņem 17 jaunieši: Annija Spilberga (Jāņa Luca jubilejas stipendija), Agnese Šmediņa (Dulcie un Andreja Ozoliņu piemiņas stipendija), Una Krjučkovska  un Edgars Mežajevs  (Anonīmās Austrālijas ziedotājas stipendija), Toms Pulle (Martas Mirdzas Gulbis piemiņas stipendija), Ronalds Blumbergs (Sarmītes Andersones stipendija), Klāvs Kaspars un Vladislavs Senevičs (Korporācijas Fraternitas Lataviensis, Alfreda un Almas Apses piemiņas stipendija), Stefans Roberts Dimza (SEB stipendija), Marika Laicāne un Annija Daniela Rogule (Asjas un Berndta Everts piemiņas stipendija), Zanda Jefremova (In Memoriam Gaida Rīsbergs stipendija), Dana Leibome, Sintija Kapteine, Madara Saulona un Viesturs Laicāns (Gunāra Šterna piemiņas stipendija) un Ints Pātaga (LSC stipendija).

Pieteikšanās Vītolu fonda administrētajām stipendijām nākamajam studiju gadam sāksies 2023. gada 1. februāra un turpināsies līdz 1. martam. Vairāk informācijas: www.vitolufonds.lv.