Titulbilde

Kopš 2022. gada 24. februāra Ukrainā turpinās Krievijas Federācijas uzsākta plaša mēroga nežēlīga karadarbība, tāpēc palielinās Ukrainas valsts bruņoto spēku un citu dienestu nepieciešamība pēc lietojamiem transportlīdzekļiem. Sociālajos tīklos un plašākā sabiedrībā regulāri izskan aicinājumi ziedot autotransportu un līdzekļus autotransporta iegādei un uzturēšanai.

Pašlaik Ogres novada pašvaldības īpašumā atrodas transportlīdzeklis VW Transporter, kas nav nepieciešams pašvaldības darbības nodrošināšanai, tāpēc pašvaldības 15. jūnija domes sēdē tika nolemts to nodot Ukrainas sabiedrības vispārējam atbalstam.

Saistībā ar karadarbību Ukrainā Ogres novada pašvaldība ir aktivizējusi palīdzības sniegšanu Ukrainas iedzīvotājiem, tajā skaitā sadraudzības pilsētām. Šajā periodā pašvaldība un iedzīvotāji ir vairākkārt sarūpējuši humāno palīdzību Ukrainas iedzīvotājiem, arī pašlaik ir sagatavots kārtējās humānās palīdzības sūtījums uz Ukrainu. 15. jūnija domes sēdē tika nolemts komandēt Ogres novada pašvaldības domes deputātu Raivi Ūzulu uz Černihivu un Slovjansku šī humānās palīdzības sūtījuma nogādāšanai.