latvija atbalsta ukrainu

Kopš 2022. gada 24. februāra Ukrainā turpinās Krievijas Federācijas uzsākta plaša mēroga nežēlīga karadarbība. Autotransports ir viena no lietām, kas ir būtiski nepieciešama karadarbības zonās. Ogres novada pašvaldība līdz šim vairākkārt ir atbalstījusi Ukrainu, tā arī šobrīd tiek ziedoti vairāki transportlīdzekļi.

Ogres novada pašvaldības īpašumā atrodas transportlīdzeklis (autobuss) – Mercedes Benz Sprinter 208, kas vairs nav nepieciešams pašvaldības darbības nodrošināšanai, kā arī Volkswagen Transporter, kurš kopš 2022. gada netiek izmantots saimniecības uzturēšanas darbos Birzgales pagasta pārvaldē. Pašvaldības 25. janvāra domes sēdē tika nolemts šos transportlīdzekļus nodot Ukrainas sabiedrības vispārējam atbalstam.

Saistībā ar karadarbību Ukrainā Ogres novada pašvaldība ir aktivizējusi palīdzības sniegšanu Ukrainas iedzīvotājiem, tajā skaitā sadraudzības pilsētām. Šajā periodā pašvaldība, iedzīvotāji un uzņēmēji ir vairākkārt sarūpējuši humāno palīdzību Ukrainas atbalstam. Arī pašlaik ir sagatavots kārtējās humānās palīdzības sūtījums uz Ukrainu. 25. janvāra domes sēdē tika nolemts komandēt Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāju Egilu Helmani, Izglītības jautājumu komitejas priekšsēdētāju Raivi Ūzulu un Sabiedrisko pārvadājumu un transporta infrastruktūras jautājumu komitejas priekšsēdētāja vietnieku Atvaru Lakstīgalu no 2024. gada 15. februāra līdz 21. februārim uz Ukrainu humānās palīdzības sūtījuma nogādāšanai.

Domes sēdē E. Helmanis atkārtoti uzsvēra, ka Ukrainas karš ir arī mūsu karš, kurā cilvēki cīnās arī par mūsu robežām. Ar katru reizi šie braucieni kļūst arvien sarežģītāki, jo mērķtiecīgi tiek bombardētas viesnīcas, kuras izmanto humānās palīdzības sniedzēji un žurnālisti. Viņš pateicās visiem iedzīvotājiem un uzņēmējiem par sniegtajiem ziedojumiem Ukrainas atbalstam, kā arī domes deputātiem, kas ir gatavi tos palīdzēt nogādāt Ukrainā.  “Aicinu atcerēties, ka mēs palīdzam ne tikai viņiem, bet palīdzam arī sev,” vēlreiz atgādināja domes priekšsēdētājs.