Atbalsts Ukrainai Ziņas, jaunumi
Ukrainas Nacionālās gvardes Pateicības raksta un Goda zīmes par ieguldījumu Ukrainas civiliedzīvotāju uzņemšanā Latvijā pasniegšana Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājam Egilam Helmanim

Šodien, 22. jūlijā, Ogrē noslēdzās Jaunsardzes centra rīkotā nometne, kurā piedalījās jaunsargi un Ukrainas karavīru bērni.

Nometne norisinājās no 19. līdz 22. jūlijam. To vadīja Jaunsardzes centra 4. novada nodaļa, kura uzņēma bērnus Vidzemē. Nometnē piedalījās Ukrainas Nacionālās gvardes karavīru bērni no Ļvivas, Kijivas, Dņipropetrovskas, Vinnicas un apkārtējām teritorijām.

Nometnes noslēguma pasākumā Ogres tehnikumā Ukrainas Nacionālās gvardes pulkvedis Viktors Golumbvijskis Ukrainas Nacionālās gvardes vārdā pasniedza Pateicības rakstu un Goda zīmi par ieguldījumu Ukrainas civiliedzīvotāju uzņemšanā Latvijā Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājam Egilam Helmanim. Saņemot apbalvojumu, E.Helmanis uzsvēra: “Mēs esam priecīgi uzņemt jūs mūsu mājās. Kad sākās karadarbība, es biju Ukrainā un redzēju kara šausmas Bučā, Irpiņā, Kijivā, Čerņigivā. Tas, kas tur notiek, to nevar izdarīt cilvēka bērni, tie ir orki, jo cilvēks neko tādu nevar pastrādāt. Jūs esat valsts nākotne, jums būs jāuzceļ viss no jauna. Mēs jums palīdzēsim. Audziet un ņemiet piemēru no jūsu drosmīgajiem tēviem un brāļiem, kas drošsirdīgi cīnās par jūsu valsti!”

Nacionālās gvardes pateicību par ieguldījumu Ukrainas bēgļu uzņemšanā Latvijā saņēma arī Ogres tehnikuma direktore Ilze Brante, Lauberes pagasta pārvaldes vadītājs Andris Misters, pārvaldes sekretāre Maija Zviedre, galvenā grāmatvede Santa Kuželenko, Lauberes Kultūras nama vadītāja Ingrīda Eglīte un Suntažu pagasta pārvaldes vadītājs Valdis Ancāns.

Nometnes noslēgumā Ukrainas Nacionālās gvardes pulkvedis Viktors Golumbvijskis pateicās ikvienam Latvijas iedzīvotājam par nesavtīgo atbalstu Ukrainai, tās iedzīvotājiem, kā arī nometnes organizatoriem par bērniem doto iespēju, un nometnes dalībniekus aicināja paņemt līdzi sev prieku un sirsnību, ko guva šajās dienās Latvijā.

Jaunsardzes centra direktors, pulkvežleitnants Aivis Mirbahs pauda atbalstu Ukrainai un aicināja ukraiņu bērnus un jauniešus atcerēties, ka viņi un Ukrainas tauta nav vieni un nekad nebūs vieni šajā grūtajā laikā, un atklāja, ka arī nākamgad plānots organizēt šādu nometni.

Noslēgumā nometnes dalībnieki un viesi vienojās kopīgā dziesmā, šoreiz latviešu tautas dziesmā “Bēdu manu lielu bēdu”. Jaunieši atzina, ka vēlas šādā nometnē Latvijā atgriezties arī nākamajā gadā. Šīs nedēļas laikā, ko viņi pavadīja Latvijā, bērni piedalījās dažādās sportiskās aktivitātēs un ekskursijās, tai skaitā apmeklēja Siguldu un piedzīvojumu parku “Siguldas Mežakaķis”, mini zoo “Skaistkrasti” Tīnūžos, Rīgas Nacionālo Zooloģisko dārzu, Vecrīgu un devās izbraucienā ar kuģīti pa Daugavu, ar laivām pa Gauju un, protams, iepazina Ogri un tās apkārtni. Vakaros Jaunsargu pašpārvaldes jaunsargi nometnes dalībniekiem vadīja dažādas saliedēšanās spēles.

Jaunsardzes centrs tradīciju organizēt vasaras nometnes Ukrainas Bruņoto spēku un Nacionālās gvardes karavīru bērniem aizsāka 2017. gadā, lai nometnes dalībnieki varētu atpūsties, iepazīties ar jaunsargiem un doties kopīgos piedzīvojumos.