deputati_Ukraina_122022

13. decembrī pirms Ogres novada pašvaldības domes ārkārtas sēdes Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis informēja, ka nesen kopā ar kolēģiem, Ogres novada domes deputātiem Raivi Ūzuli, Valentīnu Špēli, Ilmāru Zemnieku un Jāni Iklāvu ir atgriezušies no Ukrainas, kur tieši uz frontes līniju Ukrainas aizstāvjiem nogādāja divas automašīnas, termoveļu, pārtiku, siltas drēbes un citas mantas. E.Helmanis pateicās visiem Ogres novada iedzīvotājiem un atbalstītājiem, kuri atsaucās aicinājumam ziedot, un uzsvēra, ka palīdzība jāsniedz arī turpmāk, tāpēc aicināja kolēģus atbalstīt lēmumus, kas saistīti ar palīdzības sniegšanu ukraiņiem. “Palīdzot Ukrainai, mēs palīdzam arī paši sev. Palīdzot Ukrainai, mūsu bērni un mazbērni varēs uzaugt drošā vidē bez kara. Tas nav prātam aptverami, kas ir noticis Ukrainā – iznīcinātas pilsētas, ciemati, nemaz nerunājot par apkures, elektrības trūkumu… Cilvēkiem nav kur atgriezties, bet daudzi turpina izdzīvot šādos apstākļos,” sacīja E.Helmanis.

Nogādājot saziedotās mantas Ukrainā, noskaidrots, kas šobrīd frontes līnijā ir visvairāk vajadzīgs, tiks domāts par to iegādi un nodošanu jau nākamā gada sākumā. Priekšsēdētājs pateicās kolēģiem, kuri devās uz Ukrainu un pārliecinājās par reālo situāciju, dzīves apstākļiem Ukrainā, kā arī par sniegto atbalstu nogurušajiem karavīriem, jo morāls atbalsts reizēm var būt pat svarīgāks, nekā saziedotās mantas.

Pārdomās par savu unikālo pieredzi Ukrainā dalījās arī deputāts Jānis Iklāvs, kurš pastāstīja, ka piegādātās divas automašīnas karavīriem, kuri cīnās frontes līnijā, būs ļoti noderīgas, ka Ukrainas aizstāvji ir pateicīgi par atvestajām mantām un arī par sniegto morālo atbalstu. “Tas ceļ viņu morālo stāju frontē. Viņi zina un apzinās, ka pasaule viņus nav aizmirsusi un tic viņiem. Viņi uzvarēs un izcīnīs savas valsts brīvību, tas ir tikai laika jautājums,” ir pārliecināts J.Iklāvs, kurš atklāja, ka vizītes laikā Ukrainā ir filmējis, no iegūtajiem kadriem vēlas izveidot materiālu, kurā atspoguļotu, ko piedzīvoja un kādi ir dzīves apstākļi cilvēkiem Ukrainā.

Egils_deputati_Ukraina_05122022