Pašvaldība Jauniešiem
Ogres novada pašvaldības dome atbalstījusi jauniešu mājas tapšanu

Jauniešu māju plānots ierīkot Brīvības ielā 40, Ogrē. Būvprojekts ir izstrādāts.

Pēc būvprojekta apstiprināšanas sekos finanšu projekta iesniegšana Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā valsts finansējuma atbalstam. Saskaņā ar projektu plānoti pārbūves darbi, ierīkojot telpas dažādām jauniešu aktivitātēm un pasākumu zāli. Ir paredzēts demontēt esošo piebūvi un tās vietā uzbūvēt jaunu, modernu piebūvi, kas izmantojama multifunkcionāli – semināriem, konferencēm, pasākumiem, vingrošanas u.c. jauniešiem aktuālām nodarbībām. Ēkai ielas pusē paredzēts saglabāt sākotnējo arhitektonisko risinājumu, savukārt īpašuma teritorijā esošajā šķūnī ar pagrabu paredzēts ierīkot mazformāta sanāksmju telpu un noliktavu.

Pārbūvējot esošās ēkas, kā arī demontētās piebūves vietā izbūvējot jaunu, tiks nodrošināta vides pieejamība cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem.

Ir paredzēts atjaunot esošo ēku jumta segumu, kā arī veikt energoefektivitātes pasākumus – ārsienu siltināšana; cokola siltināšana; augšstāva pārseguma pārbūve un siltināšana; logu nomaiņa; ventilācijas sistēmas ierīkošana ar rekuperācijas sistēmu; gaismekļu nomaiņa, siltummezgla modernizācija, par kuru atbalstu apelēs pie valsts.

Tiks pārbūvēti arī elektroapgādes, ūdensapgādes un sadzīves kanalizācijas, kā arī lietus ūdens kanalizācijas tīkli.

Tiks veikta teritorijas labiekārtošana.

Izbūvējot Jauniešu māju, Ogres vēsturiskās apbūves centrs papildināsies ar vēl vienu sakārtotu, mūsdienīgu, vizuāli pievilcīgu un pilsētvidē iederīgu objektu.

Domes ārkārtas sēdē 18. februārī, izskatot jautājumu par finansējuma piešķiršanu no budžeta izdevumiem neparedzētiem gadījumiem, pieņemts lēmums investīciju projekta “Pašvaldības ēkas “Jauniešu māja” Brīvības ielā 40, Ogrē energoefektivitātes pasākumi (atjaunošana)” realizācijai 2021. gadā piešķirt nepieciešamo pašvaldības līdzfinansējumu (15% no kopējās projekta summas) 7 183 eiro apmērā.

Dome arī nolēma šī projekta īstenošanai Ogres novada pašvaldības budžetā 2022. gadam paredzēt līdzekļus pašvaldības finansējuma izmaksu segšanai 16 759 eiro apmērā.

Kopējās projekta izmaksas ir 1 246 663 eiro, no kuriem valsts kredīts energoefektivitātes pasākumiem plānots 135 666,12 eiro. 2021. gadā plānots uzsākt būvdarbus un tos pabeigt 2022. gadā.

Pēdējos gados novada pašvaldība aktīvi sadarbojas ar Ogres novada jauniešu domi dažādu pašvaldībai svarīgu lēmumu pieņemšanā, jaunatnes politikas īstenošanā, jauniešu iesaistīšanā dažādās aktivitātēs.

“Tieši no jauniešiem ir nācis ierosinājums Ogrē izveidot jauniešu māju. Pašvaldība šo ierosinājumu ir sadzirdējusi un jauniešu mājas izveidei savā īpašumā ir pārņēmusi nekustamo īpašumu Brīvības ielā 40, Ogrē. Jauniešu mājas saturu veidos paši jaunieši, viņiem būs lielākas iespējas interesanti un lietderīgi pavadīt brīvo laiku, iesaistīties saturīgās aktivitātēs, tai skaitā sagatavojot priekšlikumus un ierosinājumus pašvaldībai, iesaistīties pilsētas un novada sabiedriskajā dzīvē. Sabiedrība sastāv no dažāda vecuma iedzīvotājiem, pašvaldībai ir svarīgi visu iedzīvotāju viedokļi, un kurš gan labāk zina par jauniešu vēlmēm un interesēm, ja ne paši jaunieši. Un mums jādod iespēja un jārada piemēroti apstākļi arī jauniešu iniciatīvām un to īstenošanai, jauniešu izaugsmei,” saka Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis.

Pievienotie faili