Ogres novada pašvaldības domes deputāti piedalās samitā Ukrainā 20.04.2023.

No 17. līdz 24. aprīlim Ogres novada pašvaldības pārstāvji – domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, deputāti Jānis Siliņš, Raivis Ūzulis un Kaspars Bramanis, izpilddirektora vietniece Dana Bārbale – piedalījās starptautiskā pilsētu un reģionu samitā “Partnerība uzvarai” Kijivā, Ukrainā, kā arī uz Ukrainu nogādāja kārtējo humānās palīdzības sūtījumu – dronus un automašīnas, ko nodeva Ukrainas Bruņoto spēku rīcībā.

Ogres novada pašvaldībā aprīlī tika saņemta Ukrainas vēstniecības Latvijā vēstule ar uzaicinājumu Ogres novada pašvaldības pārstāvjiem piedalīties starptautiskā pilsētu un reģionu samitā “Partnerība uzvarai” 19. un 20. aprīlī Kijivā, Ukrainā.

13. aprīlī Ogres novada pašvaldības dome pieņēma lēmumu uz samitu Ukrainā no 17. aprīļa līdz 24. aprīlim komandēt minētos pašvaldības pārstāvjus.

Pašvaldības pārstāvji brauciena ietvaros apmeklēja karadarbībā cietušās Ukrainas pilsētas – Černihivu, Izjumu, Slovjansku, Kramatorsku, Svjatogirsku, Harkivu un citas, dažās notika arī tikšanās ar šo pilsētu vadību.

20. aprīlī Ukrainas valsts galvaspilsētā Kijivā notika starptautiskais pilsētu un reģionālo pašvaldību kongress Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska vadībā. Forumā, kura moto bija “Atveseļošanās. Attīstība. Partnerība.”, tika pārrunātas tēmas par pēckara atveseļošanos, pilsētu un kopienu attīstību, ekonomiskajiem aspektiem, digitālo transformāciju un kultūru kā instrumentu pēckara cilvēkkapitāla atgūšanai. Kongresā piedalījās arī NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.

Dodoties uz Ukrainu, Ogres novada pašvaldības pārstāvji tur nogādāja arī kārtējo humānās palīdzības sūtījumu – četras automašīnas un dronus.

Braucot pa Ukrainu, ceļā līdz Bahmutai, divi karavīri, kuriem bija mūs jāsagaida, bija krituši. Automašīnu nodošanas laikā karavīri saņēma ziņu par vēl kritušajiem. Tas manī raisīja pārdomas, ka visi mūsu politiskie strīdi ir nulles vērti. Es saņemu daudzus pārmetumus par palīdzību Ukrainai, tai skaitā no Delnas un citām nevalstiskajām organizācijām, kuras, kā izrādās, ir politiski angažētas. Mans priekšlikums - neizmantojam Ukrainas karu politiskajiem strīdiem. Šis karš ir arī mūsu karš! Tāpēc mums vajadzētu vienoties un sadarboties Ukrainas atbalstam,” ir pārliecināts E.Helmanis. Paldies visiem, kuri palīdzēja sarūpēt un sniegt šo palīdzību: “Uzņēmēji mieram” Reinim Pozņakam ar komandu, Tavi Draugi, Jānim Vilciņam, Elmāram Pļaviņam, Latvijas vēstniecībai Ukrainā un daudziem Ogres novada iedzīvotājiem, kuri turpina palīdzēt Ukrainai.”

Samita laikā gūtā pieredze un redzētais ir vērtīga informācija, kas turpmāk noderēs kā efektīvs rīks koordinētai, operatīvai palīdzības sniegšanai Ukrainai.

Ogres novada pašvaldibas ēka 13.04.2023.