Izglītība Ogre Ogres novads Ziņas, jaunumi
Bērni piedalās skaļās lasīšanas konkursā Ogres Centrālajā bibliotēkā

10. maijā Ogres Centrālajā bibliotēkā notika Ogres novada reģionālā Skaļās lasīšanas sacensība, kurā šogad iesaistījās 651 piektklasnieks no 17 Ogres novada skolām, bet Ogres novada lasījumos piedalījās 18 dalībnieku.

Noskaidrot labāko skaļo lasītāju šogad palīdzēja žūrija, kuras sastāvā bija pieci grāmatu, lasīšanas un kultūras draugi: Ogres Centrālās bibliotēkas Informācijas resursu attīstības nodaļas vadītāja Janīna Metlāne, Ogres novada Kultūras centra vadītāja Elīna Aupe, Ogres novada pašvaldības Komunikācijas nodaļas vadītājs Patriks Grīva, Ikšķiles vidusskolas 6. klases skolniece, pagājušā gada Ogres novada Skaļās lasīšanas konkursa uzvarētāja Leila Rudovica un Lielvārdes Tautas teātra režisors, Skaļās lasīšanas sacensības galvenais tiesnesis Kārlis Lišmanis.

Žūrijas uzdevums bija noklausīties visu 18 konkursa dalībnieku lasījumus un, novērtējot lasītāju prasmi pieteikt sevi un emocionāli aizraut ar lasījumu arī klausītājus, kā arī dikciju un lasīšanas tempu, noteikt labāko no labākajiem, kas septembrī pārstāvēs Ogres novadu Vidzemes reģiona starpfinālā.

Par Skaļās lasīšanas sacensības Ogres novada uzvarētāju 2024. gadā tika atzīta Ķeipenes pamatskolas 5. klases skolniece Elza Indriksone. Konkursā Elza lasīja fragmentu no Kristīnes Olsones grāmatas “Zombiju drudzis” un pēc uzvaras sirsnīgi pateicās savai skolotājai Daigai Bombānei. 2. vietu ieguva Ogres 1. vidusskolas skolēns Marks Dubinskis, bet godpilno 3. vietu nopelnīja Madlienas vidusskolas skolniece Evelīna Gramoliņa.

Jau septembrī Ogres Centrālajā bibliotēkā norisināsies sacensību Vidzemes reģiona starpfināls, kur tiks noskaidrots labākais lasītājs, kas piedalīsies lielajā Skaļās lasīšanas sacensības finālā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Informāciju sagatavoja Ogres Centrālā bibliotēka

Bilžu kolāža ar bērniem, kas piedalās skaļās lasīšanas konkursā Ogres Centrālajā bibliotēkā