Ziņas, jaunumi
Plūdi Ogres upē

Naktī no 16. uz 17. decembri Ogres upe kārtējo reizi parādīja savu raksturu, Ogres dārziņu teritorijas zemākajās vietās iziedama no krastiem.

Vakar, 16. decembra pēcpusdienā ūdens līmenis pie “Lielpečiem” Ogresgala pagastā paaugstinājās, 17. decembra naktī, neilgi pirms plkst. 03, sasniedzot kritisko atzīmi.

Ogres novada pašvaldības policijas dežurējošā ekipāža nekavējoties devās uz bijušo dārzkopības sabiedrības “Ogre” teritoriju, kur Palienas ielā, zemākajā vietā šajā teritorijā, ūdens līmenis strauji cēlās, upes krastos izmetot ledus vižņus un appludinot dažus nekustamos īpašumus. Pašvaldības policijai, lai aicinātu iedzīvotājus evakuēties, nācās viņus modināt gan ar skaņas signāliem, gan klauvējot pie mājokļu durvīm.

Pašvaldības policija, piesaistot Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) spēkus, organizēja 5 cilvēku (4 pieaugušie un viens bērns) evakuāciju no applūstošajiem mājokļiem.

Evakuētās personas no mājokļiem patvērās savās automašīnās, kas bija novietotas ārpus plūdu riska teritorijas.

Ledus vižņu sastrēgums ap plkst. 8 izkustējās, līdz ar to ūdens līmenis ļoti strauji kritās, Ogres upei atgriežoties savos krastos, – tos Ogres dārziņu teritorijā “rotā” izmestais ledus. Pārējo ledu straume ir aizvirzījusi līdz pašai upes lejtecei. Šobrīd ledus sastrēgumi izveidojušies pilsētas teritorijā pie tiltiem, taču novērojumi liecina, ka plūdu draudus tas nerada.

Ogres novada pašvaldības policija un citi atbildīgie dienesti un speciālisti pastāvīgi uzrauga situāciju un ir gatavi operatīvai rīcībai plūdu gadījumā.

Pašvaldība pateicas novada pašvaldības policijas un VUGD darbiniekiem par operatīvu rīcību plūdu draudu situācijā.

Plūdi Ogres upē