Vide
Ogres vecupē notiks pētnieciskā zveja

Nodibinājums līguma ietvaros novērtēs vecupes ūdens kvalitāti, mikroskopiskās aļģes un ūdensaugus, zivju barības bāzi, kā arī vecupes zivju sabiedrību. Tiks veikta ūdenskrātuves hidroloģiskā izpēte un ūdens līmeņa regulēšanas būves (meniķa) novērtējums.

Ogres upes vecupe ir izveidojusies vēsturiskas cilvēka darbības, ietekmes uz vidi rezultātā, proti, izbūvējot Daugavā HES 20.gs.50. – 60.gados tika likvidēta dabiskā Ogres upes ieteka Daugavā, papildus to norobežojot ar aizsargdambi, kā rezultātā Ogres vecupe ir pārvērtusies iedzīvotāju iesauktajā “Varžu dīķī”.

Lai pielāgotos situācijai un pilsētas centrā likvidētu degradētu teritoriju saskaņā ar Ogres novada teritorijas plānojumu un Attīstības programmas Rīcības un investīciju plānu, teritorijā pie Ogres vecupes ir iekārtota brīvi pieejampeldvieta uz Ogres pilsētas teritorijā. Peldvieta ir populāra ne tikai ogrēniešu vidū, šo vietu apmeklē arī pilsētas viesi, tuvējo pašvaldību un pagastu iedzīvotāji, kas vasarās uz šejieni atbraukuši ar velosipēdiem vai, savienojot patīkamo ar lietderīgo (Ogres lielveikalu, tirgus, pasākumu apmeklējumu), vēlas atveldzēties nopeldoties.

Gadu laikā ir novērota šīs teritorijas seklūdenszonas aizaugšana ar niedrēm, padarot šo vietu nepievilcīgu, kā arī ir nepieciešams aizvien vairāk finanšu līdzekļi teritorijas atbrīvošanai no niedrēm. Pētījums vecupes apsaimniekotājam ļaus izvērtēt esošo situāciju un piemērot pasākumus, lai efektīgāk apsaimniekotu šo teritoriju.

Ikviens, kuram ir interese par pētniecisko zveju, 19. jūlijā Ogres vecupē aicināts tikties ar nodibinājums “Vides risinājumu institūts” darbiniekiem, kuri sniegs atbildes uz jautājumiem.

Informāciju sagatavoja Liene Zīliņa, Ogres novada pašvaldības meliorācijas inženiere