Izglītība
Ogres VPII “Strautiņš” vadīs Baiba Rožkalna

Šī gada 12. augustā Ogres novada pašvaldība izsludināja pieteikšanos uz Ogres VPII “Strautiņš” vadītāja amatu. Tika saņemti 4 pretendentu pieteikumi. Izvērtējot pretendentus, Ogres novada pašvaldības amatpersonu un speciālistu kandidātu vērtēšanas konkursa komisija nolēma VPII “Strautiņš” vadītāja amatam virzīt Baibu Rožkalnu.

B.Rožkalna ir ieguvusi profesionālā maģistra grādu vadības zinībās izglītības vadībā Liepājas Universitātē, pedagoģijas bakalaura grādu RPIVA un bērnudārza audzinātājas kvalifikāciju Rīgas 1. Pedagoģiskajā skolā.

Pēdējos trīs gadus B.Rožkalna strādājusi Ogres 1. vidusskolā par pedagogu karjeras konsultantu. No 2004. līdz 2017. gadam – Ķeguma novada pirmsskolas izglītības iestādē par vadītājas vietnieci izglītības jomā. Ir gūta arī skolotājas pieredze Ogres bērnu un jauniešu centrā, Tīnūžu sākumskolā un pirmsskolas izglītības iestādēs Ogrē un Lielvārdē.

“Esmu ieguvusi informāciju un izpratni par projekta “Skola 2030” vadlīnijām pirmsskolas izglītībā, izmantojot pieredzējušu pedagogu - kolēģu pieredzi, kā arī interneta resursus. Man ir skaidra vīzija par reformām, ieviešot kompetencēs balstītu izglītību pirmsskolā. Vēlme vadīt pirmsskolas iestādi ir tieši pateicoties kompetenču izglītības ieviešanas modelim izglītībā. Saskatu sevī pietiekamu pieredzi šajā jomā, jo, darbojoties Ķeguma pirmsskolas iestādē, kopā ar vadītāju apzināti virzījām skolotāju darbību šajā virzienā. Šī ir iespēja dzīvē realizēt ideju par nākotnes bērnudārzu,” vēlmi vadīt VPII “Strautiņš” pamato B.Rožkalna, kuras mērķis ir veidot šo iestādi par tādu, kurā ir motivēti darbinieki, radoša komanda, attīstību veicinoša, mājīga, uz kompetencēm balstīta vide.

Jaunos amata pienākumus B.Rožkalna sāks pildīt ar šī gada 25. novembri. B.Rožkalnai noteikta amatalga 1300 eiro apmērā.