Turisms Ogre Ziņas, jaunumi
Ogres Zilo kalnu skatu tornis ziemā, autors Nora Dekere
Autors: Nora Dekere

Pagājušā gada pavasarī Dabas aizsardzības pārvalde sāka veikt Ogres Zilo kalnu skatu torņa monitoringu. Drīz masu mediji vēstīja, ka tas ir apmeklētākais plašā apkārtnē – aprīlī tornī uzkāpa teju seši tūkstoši interesentu.

Dabas aizsardzības pārvaldes ierīkotā skaitītāja rādītāja apkopotie dati liecina, ka no aprīļa līdz aizvadītā gada beigām Ogres Zilo kalnu skatu torni apmeklējuši gandrīz 40 tūkstoši iedzīvotāju. Visvairāk – ap sešiem tūkstošiem interesentu mēnesī – bijis pavasarī un vasarā. Ziemā aktivitāte mazinājusies.

“Vidzemes reģionā Ogres Zilo kalnu skatu tornis savas līdera pozīcijas apmeklējumu ziņā pārliecinoši saglabājis visa gada garumā. Arī Dabas aizsardzības pārvaldes visā Latvijā monitorētajos skatu torņos Ogres Zilajiem kalniem ir ievērojami labāka apmeklētība. Tas nozīmē, ka Ogres novadā un tā apkārtnē dzīvo ļoti aktīvi, dabu mīloši un izzināt griboši cilvēki,” atzīst Dabas aizsardzības pārvaldes Vidzemes reģionālās administrācijas Administratīvās daļas vecākais referents īpašumu apsaimniekošanas jomā Gintārs Rubenis. “Turklāt tornis ir daudzskaitlīgi apmeklēts ne vien vasarā, bet arī ziemā. Par to ir interese pat nakts stundās. Tas gan ir mazliet riskanti, jo tornis nav izgaismots.”

Ogres novada pašvaldības aģentūra "Tūrisma, sporta un atpūtas kompleksa „Zilie kalni” attīstības aģentūra" gaida pavasari, kad torņa apmeklētāju aktivitāte atkal uzplauks un un uzziņai piedāvā vēl dažus skaitļus par Ogres Zilo kalnu skatu torni:

• augstums – 30,4 metri;
  • līdz augšējai skatu platformai ved 144 pakāpieni;
  • vienlaikus tajā var uzturēties ne vairāk par 20 cilvēkiem.

Tie, kuri pieveikuši visus 144 pakāpienus, labā laikā var ieraudzīt arī Rīgas radio un televīzijas torni, Latvijas Televīzijas augstceltni, Vanšu tiltu, Rīgas Svētā Pētera baznīcu un citas augstākās Rīgas celtnes. Protams, no putna lidojuma aplūkojami arī Zilo kalnu meži un pakalni, Ikšķile un Ogre, kā arī abu pilsētu apkaime, Daugava un meži aiz tās.

Tornī uzstādītas informatīvās plāksnes ar fotogrāfijām un norādēm, ko un kurā pusē meklēt un censties saskatīt.

Informāciju sagatavoja Ogres novada pašvaldības aģentūra "Tūrisma, sporta un atpūtas kompleksa  „Zilie kalni” attīstības aģentūra"