Pagasti Ogresgala pagasts
Ogresgalieti Antonu Petkeviču sumina 100 gadu jubilejā

Nozīmīgajā jubilejā viņu sveica arī Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis un Ogresgala pagasta pārvaldes vadītāja Ilze Čiščakova, vēlot veselību un izturību arī turpmāk.

Antons Petkevičs dzimis Vitebskas apgabalā, tolaik Polijas, tagad Baltkrievijas teritorijā, kur pagājusi bērnība un jaunības gadi. Skolā Antons mācījies vien četrus gadus. Jaunībā strādājis lauksaimniecībā pie saimnieka, tad sākās Otrais Pasaules karš, kuru viņš aizvadīja Poļu armijas sastāvā un mājās atgriezās neskarts. Dzimtenē sastapta arī mūža mīlestība Viktorija, ar kuru gredzenus abi vienaudži mija 21 gada vecumā. Pēc kara Antonam piedāvāts dzīvoklis Polijā, bet viņš atgriezās dzimtajā pusē un sāka strādāt par mežsargu.

Ogresgala pagastu Antons par savām mājām sauc kopš 1963.gada. Te bija iespēja saņemt apbūves gabalu un, būdams pēc profesijas celtnieks, viņš savām rokām uzcēla ģimenes māju. Ogresgalā aizvadīti aktīvākie un skaistākie dzīves gadi, strādājot celtniecībā, rūpējoties par mājas soli un trim bērniem – divām meitām un dēlu, kurš diemžēl jau pirms tēva devies tai saulē. Pirms 14 gadiem zemes klēpī guldīta arī Viktorija, ar kuru laulībā aizvadīti vairāk nekā 60 gadi.

Lai gan viņa mūžs nav bijis viegls, Antons nekad nav zaudējis dzīvesprieku un optimismu, arī tagad viņš televīzijā seko līdzi notikumiem valstī, labprāt lasa laikrakstus un grāmatas. Viņš jūtas savas meitas, mazbērnu un mazmazbērnu mīlēts, lolots un aprūpēts. Gaviļnieks pats saka: “Domā labas domas un dzīvosi ilgi!”