Satiksme, ceļi
Pabeigti kāpņu pārbūves darbi pie Ogres novada pašvaldības ēkas

Ēkā Brīvības ielā 33, Ogrē, atrodas novada pašvaldības centrālā administrācija un tās struktūrvienības, kā arī Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) Ogres Klientu apkalpošanas centrs.

Kāpņu pārbūves darbi tika uzsākti 2018. gada septembra beigās. Ziemas periodā darbi tika pārtraukti, bet, iestājoties būvdarbu veikšanai piemērotiem laika apstākļiem šopavasar, tie atkal tika atsākti. Turpinot projektā paredzētos darbus, pavasarī tika ieklātas granīta plāksnes, izveidots betona bruģakmens segums, ierīkots apgaismojums un veikta apzaļumošana. Vides pieejamības nodrošināšanai ir izbūvēts pacēlājs, kas darbosies pašvaldības darba laikā.

Egils Helmanis, Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs: “Ir sakārtots vēl viens pašvaldības infrastruktūras objekts, lai uzlabotu vides pieejamību, lai ikviens cilvēks varētu iekļūt ēkā un saņemt pašvaldības un VSAA pakalpojumus – to varēs izdarīt, izmantojot pacēlāju. Pēdējos gados pašvaldība ir daudz paveikusi vides pieejamības uzlabošanā, pārbūvējot kāpnes, izveidojot atbilstošas uzbrauktuves, ierīkojot pacēlājus un veicot citus nepieciešamos pasākumus, lai nodrošinātu piekļuves iespējas visiem iedzīvotājiem, tai skaitā cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Aicinu visus pakalpojumu sniedzējus, t.sk. valsts iestādes, daudz atbildīgāk rīkoties vides pieejamības uzlabošanai.”

Tuvākajā laikā pašvaldība plāno iesaistīt apvienību “Apeirons” visu Ogres novadā esošo pakalpojumu sniegšanas vietu apsekošanā, lai precizētu situāciju vides pieejamības nodrošināšanā un izvirzītu konkrētus uzdevumus konstatēto trūkumu un nepilnību novēršanā.

“Esam nosūtījuši vēstuli satiksmes ministram saistībā ar to, ka vides pieejamība nav nodrošināta pasta nodaļās Ogrē. Pašvaldība ir vairākkārt vērsusies VAS “Latvijas Pasts”, diemžēl nekādu uzlabojumu nav. Tā kā šis uzņēmums ir Satiksmes ministrijas pakļautībā, nolēmām lūgt ministriju iesaistīties šīs ieilgušās problēmas risināšanā,” runājot par vides pieejamību, papildina E. Helmanis.

Jāpiebilst, ka ēkā Brīvības ielā 33 atrodas arī Ogres novada Dzimtsarakstu nodaļa un kāpnes ir iecienīta vieta kāzu un citu ģimenes svinību iemūžināšanai. Pēdējos gados, kad kāpnes bija sliktā tehniskā stāvoklī un vizuāli nepievilcīgas, fotografēšanos, iemūžinot svarīgo dzīves notikumu – laulību reģistrāciju –, bija pagrūti veikt. Tagad kāpnes ir ieguvušas jaunu veidolu, un arī fotografēšanās būs ērtākā.

Būvdarbus veica SIA “I.K.Būve” saskaņā ar SIA “BT Projekts” izstrādāto būvprojektu.