Ogre Satiksme, ceļi Ziņas, jaunumi
Elektrouzlades stacija

Līdz šim elektrouzlādes stacijās Ogrē patērēto elektroenerģiju subsidēja pašvaldība. Situācija ir mainījusies - elektrouzlādes stacijas ir nodotas apsaimniekošanā komersantiem un par to izmantošanu iekasēta maksa.

Ogres novada pašvaldības Mantas novērtēšanas un izsoles komisija 3.februārī rīkoja nomas tiesību izsoli, kurā tika izsolītas elektroautomobīļu ārējās uzlādes sistēmas un zemes vienības Brīvības ielā 35, Ogrē, pie Ogres Centrālās bibliotēkas (OCB) (divas e-uzlādes sistēmas) un Brīvības ielā 15, Ogrē, pie Ogres novada Kultūras centra (ONKC) (viena e-uzlādes sistēma). Izsoles noteikumos noteiktais nomas objektu lietošanas mērķis - elektrotransportlīdzekļu uzlādes pakalpojuma sniegšanai. Nomas termiņš ir pieci gadi.

Izsoles sākumcena pie OCB bija noteikta 146 eiro mēnesī, neieskaitot pievienotās vērtības nodokli; pie ONKC - 102 eiro  mēnesī, neieskaitot pievienotās vērtības nodokli.

Izsolē uzvarēja:

• pie OCB: AS Latvenergo, solot 536 eiro mēnesī;
  • pie ONKC: SIA Eleport, solot 302 eiro mēnesī.

28. martā AS Latvenergo pabeidza e-uzlādes sistēmas pielāgošanas darbus un uzsāka maksas pakalpojuma sniegšanu pie OCB. Norēķini par elektroauto e-uzlādi notiek, izmantojot aplikāciju Elektrum Drive, kurā var iepazīties ar pakalpojuma sniegšanas tarifiem.

SIA Eleport e-uzlādes sistēmas pielāgošanu vēl turpina, un e-uzlādes pakalpojums pie ONKC tiks nodrošināts šī gada aprīlī.

Tiek plānots, ka e-uzlādes pakalpojumam Ogres novada iedzīvotājiem, kuriem ir Ogres novada iedzīvotāja karte (Ogres novadnieka karte), tiks piemērota atlaide.