Uzņēmējdarbība
Pārogrē topošās ražošanas ēkas pamatos ieraks kapsulu ar vēstījumu

Šajā dienā tiks dots starts arī būvdarbu uzsākšanai jaunā objektā - 23. augustā plkst. 9.00 topošās elektronisko sistēmu ražošanas ēkas Akmeņu ielā 74 pamatos tiks ierakta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm.

Lai revitalizētu degradēto teritoriju Ogrē, Akmeņu ielā 74, kas atrodas Pārogres industriālās zonas teritorijā, 2019. gada 28. jūlijā Ogres novada pašvaldība noslēdza līgumu ar SIA “Arčers” par elektronisko sistēmu ražošanas ēkas būvniecību, kas tiek īstenota Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) projekta “Degradētās teritorijas Pārogres industriālajā parkā revitalizācija” ietvaros.

Jau vēstīts, kas degradēto teritoriju paredzēts pārveidot tā, lai to piemērotu inovatīvu un augstas pievienotās vērtības produktu ražošanai, tostarp elektronikas nozarē, kas veido lielāko apgrozījumu starp augstas pievienotās vērtības nozarēm pašvaldībā, tādējādi sekmējot uzņēmējdarbības attīstību un nodarbinātības veicināšanu Ogres novadā, vienlaikus īstenojot vides ilgtspēju veicinošu teritoriālo izaugsmi. Lai to panāktu, tiks izbūvēta ražošanas ēka, kā arī komunikācijas un piegulošā infrastruktūra. Būvniecības darbus plānots pabeigt līdz 2020.gada jūlijam.

Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis jau līdz šim vairākkārt ir atzīmējis, ka viens no Ogres novada stratēģiskajiem attīstības mērķiem ir novada ekonomiskās izaugsmes un uzņēmumu konkurētspējas paaugstināšanās veicināšana un cilvēkresursu potenciāla attīstība. Projekts “Degradētās teritorijas Pārogres industriālajā parkā revitalizācija” ir reāls solis šī mērķa sasniegšanai: “Ogres novada iedzīvotājiem šis projekts ir ļoti būtisks, jo jaunajā ražošanas ēkā tiks izveidotas 120 darba vietas. Ne mazāk svarīgi, ka, sakārtojot vidi pilsētas industriālajā teritorijā, ievērojami uzlabosies pilsētvide kopumā.”

Gandarījumu par iespēju būvēt šo ražošanas ēku ir paudusi arī SIA “Arčers” valdes locekle Maija Baltgalve: ““Arčers” ir pieredzējis būvnieks līdzvērtīgu projektu realizēšanā, piemēram, īstenojot vēsturisko VEF ražošanas korpusu pārbūvi “Mikrotik” ražotnes vajadzībām. Labprāt savu pieredzi mūsdienīgu un efektīvu risinājumu realizēšanā izmantosim, būvējot arī šo objektu. Kā sociāli atbildīgam uzņēmumam, mums ir liels gandarījums piedalīties projektā, kura rezultātā tiks sekmēta novada izaugsme un  radītas jaunas darbavietas.”

Ar atklātas izsoles palīdzību ražošanas ēkas nomas tiesības 2018. gada 15. augustā ir ieguvusi SIA “Quality Jobs”. Atbilstoši projekta īstenošanas nosacījumiem, nomnieks ražošanas ēkā pēc tās izbūves ieguldīs 1 miljonu eiro nefinanšu investīcijas, kā arī tiks izveidotas 120 jaunas darba vietas. Realizējot projektu, tiks sakārtota degradētā teritorija 1,535 ha platībā.

2018. gada 5. novembrī Ogres novada pašvaldība un Centrālā finanšu un līgumu aģentūra ir parakstījušas vienošanos par ERAF projekta “Degradētās teritorijas Pārogres industriālajā parkā revitalizācija”, Nr. 5.6.2.0/17/I/014 īstenošanu. Projekta īstenošanas kopējais ilgums – 27 mēneši t.i. līdz 2021. gada februārim.

Saskaņā ar vienošanos, kopējās projekta izmaksas plānotas 6 119 553 eiro, no kā 4 767 626 eiro ir ERAF līdzfinansējums (ieskaitot paredzēto snieguma rezerves finansējumu) un valsts budžeta dotācija pašvaldībai 205 093 eiro apmērā. Atlikušais projekta realizācijai nepieciešamais finansējums ir no Ogres novada pašvaldības budžeta.