Uzņēmējdarbība Pašvaldība
Pārogrē topošās ražošanas ēkas pamatos ierok kapsulu ar vēstījumu
Saite uz fotogaleriju

Pasākumā piedalījās Ogres novada pašvaldības pārstāvji – Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, priekšsēdētāja vietnieks Gints Sīviņš, izpilddirektora vietniece Dana Bārbale, Infrastruktūras veicināšanas nodaļas vadītāja Aija Romanovska, projektu vadītājs Pēteris Preiss un Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs Nikolajs Sapožņikovs, kā arī būvdarbu veicēja SIA “Arčers” valdes locekle Maija Baltgalve un SIA “L4”pārstāvji, kas veiks objekta būvuzraudzību.

Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, uzrunājot klātesošos, atzīmēja, ka bieži vien mēs nezinām vai nesaprotam, kā veidojas budžeta līdzekļi, bet ikvienam jāsaprot, ka valstij bez ražošanas nav nākotnes. “Šeit veidosies ražotne ar 120 darba vietām, kas būs liels atspaids jaunajam Ogres novadam, jo darbu varēs atrast gan paši ogrēnieši, gan arī kaimiņu pašvaldību iedzīvotāji. Pašvaldības uzdevums ir veidot darba vietas, cienīt un godāt uzņēmējus, kas veicina valstī labklājību. Jāsaprot, ka ar laiku Eiropas Savienības fondu nauda beigsies, bet uzņēmēji paliks, nodrošinot cilvēkiem darbu. Uzskatu, ka SIA “Arčers”, kas veiks šīs ēkas būvniecību un teritorijas labiekārtošanu, ir profesionāls uzņēmums ar lielu pieredzi. Ar lielu cerību gaidīsim, kad šeit tiks uzbūvēta visiem tik nozīmīgā ražošanas ēka.”

Klātesošos svētkos sveica arī SIA “Arčers” valdes locekle Maija Baltgalve: “Būvniekiem ir trīs svētki – kapsulas iemūrēšana, spāru svētki un objekta nodošana. Man ir liels prieks piedalīties šajos kapsulas svētkos, jo šeit tiks uzbūvēta ēka, kas radīs augstu pievienoto vērtību. Tas nav kārtējais izklaides centrs vai lielveikals, bet gan ražotne, kas nodrošinās darba vietas, sevišķi tādā intelektuālā nozarē kā elektronikas ražošana. Esam sociāli atbildīgs uzņēmums, tāpēc mums ir liels gandarījums piedalīties projektā, kas sekmēs novada izaugsmi.”

Laika kapsulā tika ievietots īpašs vēstījums, ko sagatavojis un parakstījis Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, jubilejas monēta, kā arī laikraksta "Ogres Vēstis Visiem" 23. augusta numurs un Ogres novada pašvaldības informatīvā izdevuma “Ogrēnietis” 15. augusta numurs, kas liecinās par aktuālākajiem novada notikumiem laikā, kad notikusi ēkas pamatu būvniecība, kā arī tajos atspoguļota informācija par projektu, kura ietvaros šie darbi tiek veikti.

Jāatzīmē, ka 23. augusts Latvijai ir nozīmīgs, jo šajā dienā pirms 30 gadiem notika miermīlīga politiskā akcija, kuras ietvaros iedzīvotāji no trijām Baltijas valstīm – Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, sadevās rokās, izveidojot Baltija ceļu. Šie cilvēki ticēja, ka neatkarības brīdis pienāks, un tiešām šis brīdis pienāca. Arī kapsulā ievietotajā vēstījumā tika atzīmēts, ka ikvienam ir iespēja īstenot savas ieceres, ja ir stingra apņemšanās un ticība tam, ko dari. Šis tāpat kā daudzi Ogres novada pašvaldības īstenotie projekti ir vērsts uz to, lai veicinātu cilvēku dzīves labklājību, lai ikviens šeit justos labi un izvēlētos Ogres novadu kā savu dzīvesvietu. Ogres novada pašvaldībai ir stingra apņemšanās

sasniegt šo mērķi, jo mēs ticam tam, ko mēs darām.

Jau vēstīts, ka teritorija Ogrē, Akmeņu ielā 74, kas atrodas Pārogres industriālās zonas parkā, daudzus gadus stāvēja tukša un pamesta. Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) projekta “Degradētās teritorijas Pārogres industriālajā parkā revitalizācija” ietvaros, teritorija tiks revitalizēta, nodrošinot tās piemērotību inovatīvu un augstas pievienotās vērtības nozaru ražošanas vajadzībām, tai skaitā elektronikas nozarē, kas veido lielāko apgrozījumu starp augstas pievienotās vērtības nozarēm pašvaldībā. Lai to panāktu, tiks izbūvēta ražošanas ēka, kā arī komunikācijas un pieguļošā infrastruktūra, ko veiks SIA “Arčers”. Būvniecības darbus plānots pabeigt līdz 2020.gada augustam.

Ar atklātas izsoles palīdzību ražošanas ēkas nomas tiesības 2018. gada 15. augustā ir ieguvusi SIA “Quality Jobs”. Atbilstoši projekta īstenošanas nosacījumiem, nomnieks ražošanas ēkā pēc tās izbūves ieguldīs 1 miljonu eiro nefinanšu investīcijas, kā arī tiks izveidotas 120 jaunas darba vietas.

2018. gada 5. novembrī Ogres novada pašvaldība un Centrālā finanšu un līgumu aģentūra ir parakstījušas vienošanos par ERAF projekta “Degradētās teritorijas Pārogres industriālajā parkā revitalizācija”, Nr. 5.6.2.0/17/I/014 īstenošanu. Projekta īstenošanas kopējais ilgums – 27 mēneši, t.i., līdz 2021. gada februārim. Realizējot projektu, tiks sakārtota degradētā teritorija 1,535 ha platībā.

Saskaņā ar vienošanos, kopējās projekta izmaksas plānotas 6 119 553 eiro, no kā 4 767 626 eiro ir ERAF līdzfinansējums (ieskaitot paredzēto snieguma rezerves finansējumu) un valsts budžeta dotācija pašvaldībai 205 093 eiro apmērā. Atlikušais projekta realizācijai nepieciešamais finansējums ir no Ogres novada pašvaldības budžeta.

Pievienotās saites