Gada ogrēnietis 2013

Pilsētas dzimšanas dienas svinīgā pasākuma laikā 20. februārī Ogres kultūras centrā apbalvojumu „Gada ogrēnietis” saņēma Ķeipenes pensionāru biedrības vadītāja Daina Zēmele, sportiste Agnese Pastare un dziedātāja Alise Ketnere.

Atklājot svinīgo pasākumu, Ogres novada domes priekšsēdētājs Edvīns Bartkevičs uzrunāja klātesošos, vēlot staigāt viegli pa šo zemi un nekad nezaudēt cerību, kā arī neaizmirst par savu novadu, par savu pilsētu un būt savas dzimtās vietas patriotiem.

Priekšsēdētājs atklāja, ka Ogres novada pašvaldības apbalvojums „Gada ogrēnietis” ir jauns apbalvojums, kas Ogres novada pašvaldības apbalvojumu nolikumā tika iekļauts tikai pagājušajā gadā. Šis apbalvojums tiks piešķirts Ogres novada iedzīvotājiem par nozīmīgu ieguldījumu vai sasniegumu Ogres novada labā viena gada ietvaros izglītības, kultūras, sporta, uzņēmējdarbības, medicīnas jomā vai par sabiedrisko darbu, mecenātismu un starptautisko sadarbību.

Apbalvojumu „Gada ogrēnietis” šogad saņēma Ķeipenes pensionāru biedrības „Avotkreses” vadītāja Daina Zēmele, kura apbalvojumam tika izvirzīta nominācijā „Sabiedriskais darbs”. 2013. gadā D.Zēmele aktīvi strādājusi, lai Ķeipenes vecākās paaudzes ļaužu dzīvi padarītu interesantāku un krāsaināku. Visa gada garumā viņa ir pulcējusi ķeipeniešus uz dažādiem pasākumiem, organizējusi dažādas tikšanās, pasākumus un ekskursijas.

Kultūras jomā par profesionāli augstvērtīgas latviešu mūzikas popularizēšanu pasaulē, par izcilu un radošu ieguldījumu mūzikā, panākumiem starptautiskajos mūzikas konkursos un aktīvu sabiedrisko darbu apbalvojumu „Gada ogrēnietis” saņēma  dziedātāja, komponiste un producente Alise Ketnere jeb Fox Lima. Dažādos starptautiskos konkursos Alise piedalās kopš 2004. gada, bet 2013. gads viņai bijis īpaši veiksmīgs. Gada sākumā viņa piedalījās Eirovīzijas Nacionālās atlases "Dziesmas 2013" pusfinālā ar dziesmu „TIRPINI”, septembrī ieguva Grand Prix Džona Lenona dziesmu konkursā ASV par dziesmu “Tirpini” kategorijā World. 2013. gada novembrī Alise bija pusfināliste pasaules konkursā „ECO ARTS AWARDS” un gada beigās Alises dziesma ”I NEED MORE” tika iekļauta Eirovīzijas nacionālās atlases "Dziesmas 2014" pusfinālā.

Nominācijā “Sports” apbalvojumu „Gada ogrēnietis” šogad saņēma Agnese Pastare. 2013. gada augustā Gdaņskā Agnese sasniedza jaunu Latvijas rekordu 20 km distancē (1 stunda 29 minūtes un 55 sekundes), kas 2013. gadā bija 28. labākais pasaulē! 2012. gadā Agnese Pastare Ogres vārdu nesa pasaulē, startējot Londonas olimpiskajās spēlēs, kur sasniedza ļoti labu rezultātu - izcīnīja 24.vietu. Jāpiebilst, ka A. Pastares treneris ir Ogres Goda pilsonis Georgs Gutpelcs. Agnese un viņas treneris šobrīd atrodas treniņnometnē Portugālē, kur gatavojas nākamajai sezonai, tāpēc balvu saņēma Agneses mamma.

Tikko pēc balvas saņemšanas D.Zēmele atklāja, ka ir ļoti saviļņota un šādu apbalvojumu saņem pirmo reizi, taču piebilda, ka bez saviem palīgiem un atbalstītājiem neko nevarētu paveikt. „Tas man bija patiešām liels pārsteigums, ka meitenes mani ir izvirzījušas šim apbalvojumam, esmu ļoti priecīga un saku viņām lielu paldies,” ar prieku saka D.Zēmele.

Savukārt A.Ketnere atzina, ka saņemtā balva ir kā apliecinājums pagājušajā gadā paveiktajiem darbiem. Arī šis gads Alisei iesācies daudzsološi – viņa nemitīgi rada dziesmas un izmanto visas iespējas ar tām piedalīties dažāda mēroga konkursos. „Par apbalvojumu esmu ļoti priecīga, paldies maniem atbalstītājiem, ģimenei. Manuprāt, ir svarīgi, ka es ne tikai rakstu un producēju mūziku, bet arī aktīvi iesaistos sabiedriskajā darbā – strādāju ar jauniešiem, palīdzu viņiem. Šī darbošanās man daudz ko dod – iepazīstot cilvēkus, es iepazīstu pasauli un to varu ielikt arī savā mūzikā. Šīs balvas saņemšana ir manas mazās virsotnes sasniegšana, bet man vēl daudz virsotnes jāsasniedz,” saka mērķtiecīgā jauniete.