Jauniešiem
Pasniegta Ogres novada Jauniešu Gada balva 11 nominācijās
Saite uz fotogaleriju

Šogad Ogres novada Jauniešu Gada balvas 11 nominācijām tika pieteikti 74 jaunieši, no kuriem žūrija izvēlējās trīs piemērotākos pretendentus katrai nominācijai. To, kurš balvu saņems, noteica iedzīvotāju balsojums.

Pasākumu vadīja Marģeris Majors, kurš arī pasniedza pirmo balvu nominācijā “Jaunietis kultūrā”. Balvu saņēma Daniels Martinkens, kurš vada dažādus pasākumus, arī “Rags BB” basketbola turnīrus. Daniels atzina, ka šis gads viņam tiešām bijis krāsains ar dažādiem pasākumiem piepildīts. Nominācijai “Jaunietis kultūrā” bija izvirzīti arī Tince Mūrniece un grupa “Santehniķi”.

Balvu nominācijā “Jaunietis sev” pasniedza Ogres novada Kultūras centra metodiķe Dace Nikolaisone, kura uzsvēra, ka šī nominācija ir visdrosmīgākā – tās nominantam sevi jāpierāda kā spēcīgai un mērķtiecīgai personībai. Balvu saņēma Ogres 1. vidusskolas skolniece Ance Mestere, kura video par sevi atzina: “Es domāju, ka mums katram lielākais dzīves uzdevums ir iepazīt sevi un attīstīties pēc iespējas vairākās jomās. Lielākais dzīves izaicinājums ir būt sev pašai.” Balvai nominēti bija arī Valērija Karpova un Edgars Mežajevs.

Šogad balvu nominācijā “Jaunietis sportā” saņēma vieglatlēts Artūrs Pastors. Balvu pasniedza Ogres novada Sporta centra direktore Dzirkstīte Žindiga, kura pauda lepnumu, ka visi balvas pretendenti ir Ogres novada Sporta centra audzēkņi, kas rada neizmērojamu lepnuma sajūtu, un pateicās jauniešiem par Ogres

un Latvijas vārda nešanu pasaulē. Balvai nominēti bija arī Santa Stepulāne un Karims Alī.

Nominācijā “Draudzīgākais uzņēmums Jauniešiem” balvu ieguva Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Ogres biznesa inkubators, kura mērķis ir atbalstīt jauniešus veidot konkurētspējīgu vidi, nodrošinot biznesa ideju autoriem, kuri veic vai gatavojas veikt saimniecisko darbību. Balvu inkubatora vadītājai Ilzei Linkumai pasniedza Ogres novada Jauniešu domes pārstāve Nikola Grīnvalde. I.Linkuma jauniešiem novēlēja neapstāties pie sasniegtā un turpināt savu ceļu uzņēmējdarbībā. Balvai nominēta bija arī kafejnīca “Pūce cep” un kafejnīca “Ogres Ezītis miglā”.

Savukārt skolēnu mācību uzņēmuma PLUS vadītājs Artūrs Viļums šogad saņēma balvu nominācijā “Jaunietis uzņēmējs”. Balvu pasniedza LIAA Ogres biznesa inkubatora vadītāja Ilze Linkuma. Balvai bija nominēti arī Everts Kristkins un Edgars Mejers.

Ogres novada pašvaldības izpilddirektora vietniece Dana Bārbale pasniedza balvu nominācijā “Jauniešu biedrība/ organizācija”, un to saņēma “Rags BB”. Jaunieši stāsta, ka organizāciju “Rags BB” izveidoja 3 draugi, kuri no bērnības nodarbojas ar basketbolu, tādēļ bija vēlme dot iespēju jauniešiem piedalīties basketbola spēlēs - strītbolā.

D.Bārbale pauda prieku būt šajā pasākumā un redzēt jauniešu mirdzošās acis, spēku un enerģiju. “Komandā darbs virzās vieglāk un ātrāk. No jauniešiem tiek prasīts daudz – labi jāmācās, jāapzinās sevi, jāatrod sevi, jāpierāda sevi,” uzsvēra D.Bārbale.

Balvu nominācijā “Jaunietis skolotājs” saņēma Ogres Basketbola skolas treneris Elvis Lapiņš. Balvu pasniedza Ogres novada izglītības pārvaldes vadītājas vietniece Ieva Švēde, kura pateicās Ogres novada Jauniešu domei par ieguldīto darbu un laiku pasākuma tapšanā. Balvai tikai nominēti arī Ance Mistre un Anna Stauža.

Ogres novada Jauniešu domes pārstāve Anete Makarova pasniedza balvu Anetei Ozolai nominācijā “Cilvēks jaunietim”. Anete Ozola ir iepriekšējā Jauniešu domes prezidente, kura veidojusi dažādus pasākumus, apbalvošanas ceremonijas, kā arī citus pasākumus. Balvai nominēta bija arī Anete Vanceviča.

Balvu nominācijā “Jaunietis pagastā” ieguva madlieniete Māra Kļaviņa, kura spēlē 3 mūzikas instrumentus, spēlē volejbolu, dejo un dzied grupā “Tikai runājiet!”. Balvu pasniedza Ogres novada pašvaldības izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas priekšsēdētājs Artūrs Mangulis, kura dzimtā puse arī ir Madliena, un atzina, ka ar to lepojas. Balvai nominēts bija arī Maksims Timohins un Artūrs Mežaraups.

Balvu nominācijā “Jaunietis Latvijai” saņēma Sandis Ozoliņš, kuram balvu pasniedza Ogres novada pašvaldības domes deputāts un Ogresgala 5. skautu un gaidu vienības vadītājs Jānis Iklāvs, kurš atzina, ka Latvija ir ikviens no mums. Balvai nominēta bija arī Sabīne Šurna un Toms Blumbergs.

Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Gints Sīviņš pateicās Ogres novada Jauniešu domes jauniešiem par veiksmīgi un kvalitatīvi organizēto pasākumu: “Šodien redzētais mani ļoti iedvesmoja, es uzskatu, ka no jums var mācīties. Jūs esat izdarījuši milzīgu darbu. Jaunieši ir mūsu nākotne.”

G.Sīviņš galveno balvu “OGRES GADA JAUNIETIS 2019” pasniedza Krišjānim Kaļānam, kurš pateicās saviem līdzcilvēkiem par atbalstu un savai mammai, kura ir viņa “galvenā sekretāre”. Balvai nominēta bija arī Agnese Gremzde un Annija Šķēle.

Par pasākuma muzikālo daļu parūpējās dziedātāja ogrēniete Kintija Alpe un grupa “Kautkaili”.