Satiksme, ceļi Ziņas, jaunumi
Brīvības iela ar  bedrēm 05.2023.

Ogres novada pašvaldībā iedzīvotāji ir vērsušies ar lūgumu izskaidrot, kāpēc Ogres pilsētas centrā bedrīšu remonta rezultātā veidojas pastiprināti putekļi.

Ogres novada pašvaldības Ielu un ceļu uzturēšanas nodaļas būvinženieris Jānis Daukšts norāda, ka bedrīšu remonts asfaltētajās ielās tiek veikts, izmantojot bitumena emulsiju un sīkšķembas: “Tā ir vienkārša metode asfaltbetona bojājumu novēršanai, kas jau sen tiek izmantota ceļu remontdarbos. Bedrītes izpūš ar bitumena emulsiju, pa virsu uzber sīkās šķembas. Saules polimerizācijas rezultātā tiek izšķīdināts vecais asfalts un šķembas pielīp pie tā. Šīm procesam nepieciešamas 5-7 dienas. Tās šķembas, kas netiek saspiestas ar automašīnas riteņiem, apmēram pēc 2 nedēļām tiek novāktas. Silts un sauss laiks labāk palīdz materiālam iestrādāties, taču sausā laikā pastiprināti rodas putekļi.” J. Daukšts norāda, ka bedres, kas ir mazākas par 2.5 cm, nevar remontēt ar asflatbetonu, tāpēc, lai uzlabotu ielu seguma kvalitāti, tiek izmantota šāda metode. Ogres pilsētā ielās, kurās ir nolietojies asfaltsegums, piemēram, Skolas iela, Kalna prospekts, Vidus prospekts u.c., šāda veida remontdarbus plānots veikt līdz jūnija beigām.

Bedrīšu remontdarbi tiek veikti, lai uzlabotu satiksmes drošību, tāpēc Ogres novada pašvaldība aicina iedzīvotājus būt saprotošiem – pastiprinātus putekļus rada nevis izmantotā tehnoloģija, bet ilgstošais sausums. Pēc lietus un iestrādāto materiālu nosēšanās putekļu daudzums būtiski mazinās.