Proti un dari

Ja esi jaunietis vecumā no 15 līdz 29 gadiem, pašlaik nemācies, nestrādā algotu darbu, neapgūsti arodu pie amata meistara un neesi reģistrēts Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) kā bezdarbnieks, piesakies projektam "PROTI un DARI!".

Projektā katram projektā iesaistītam jaunietim tiek sniegts individuāls, tieši viņam domāts atbalsts. Balstoties uz jaunieša prasmēm, interesēm, iespējamiem attīstības virzieniem un vajadzībām jaunietim tiek izstrādāta un īstenota individuāla atbalsta pasākumu programma. Katrs jaunietis, īstenojot savu individuālu pasākumu programmu, var tikt iesaistīts projektā līdz 9 mēnešiem.

proti_un_dari

Individuālā programma var ietvert tādas aktivitātes kā profesiju iepazīšana, tai skaitā vizītes uzņēmumos, lai izvēlētos iegūt profesionālo kvalifikāciju vai apgūt arodu pie amata meistara, kursi aroda apgūšanai, speciālistu konsultācijas (psihologs, karjeras konsultants), dalība pasākumos (nometnes, semināri, sporta aktivitātes, kultūras pasākumi), brīvprātīgais darbs, iesaiste nevalstisko organizāciju un jauniešu centru aktivitātēs.

Līdz šim Ogres novadā, kopš projekta uzsākšanas ir iesaistījušies 13 jaunieši, kuri aktīvi piedalās projektā un mācās kursos, lai apgūtu profesiju, kura tiem interesē vai arī izzina dažādus darbus pie darba devēja, lai saprastu, kas ir tās profesijas, kurās vēlētos strādāt nākotnē. Vairāki jaunieši jau ir noslēguši savu līdzdalību projektā – sākuši mācīties Rīgas Tehniskajā universitātē, Nodarbinātības valsts aģentūras kursos, lai apgūtu arodu un nākotnē varētu iesaistīties darba tirgū, kā arī iesaistījušies nevalstisko organizāciju darbībā.

Aicinām jauniešus, kuri atbilst projekta kritērijiem un vēlētos veicināt pozitīvas pārmaiņas savā dzīvē un iedzīvotājus, kuriem ir zināmi mērķauditorijas jaunieši, vērsties Ogres novada pašvaldībā, lai uzzinātu par iespēju iesaistīt jauniešus projektā "PROTI un DARI!” un saņemt individuālu atbalstu.

Projekts “PROTI un DARI!” Nr. 8.3.3.0/15/I/001 tiek finansēts Eiropas Sociālā fonda līdzekļiem.

Informāciju sagatavoja Rinalds Rudzītis, Ogres novada pašvaldības jaunatnes lietu speciālists

Pievienotie faili