Satiksme, ceļi
Pašvaldība atbalsta rotācijas apļa izbūvi Rīgas ielas un Kalna prospekta krustojumā

2019. gada 28. maijā Ogres novada būvvalde izsniegusi SIA “Lidl Latvija” būvatļauju būvobjekta “Tirdzniecības ēka” būvniecībai nekustamajā īpašumā Kalna prospektā 2A, Ogre, un uzņēmējs tajā ir uzsācis būvdarbus. Šī gada maijā SIA “Lidl Latvija” vērsās pašvaldībā ar priekšlikumu par saviem finanšu līdzekļiem veikt Kalna prospekta un Rīgas ielas krustojuma projektēšanu un pārbūvi par rotācijas apli.

Ieguldījumi Ogres novada pašvaldības administratīvajā teritorijā esošo ielu un ceļu infrastruktūrā tiek plānoti un veikti atbilstoši Ogres novada Investīciju plānā 2018.-2020.gadam noteiktajam. Saskaņā ar Investīciju plānā iekļauto projektu “Dzelzceļa šķērsojuma Ogres pilsētā tehniskā projekta izstrāde un būvniecība” paredzēts izbūvēt dzelzceļa šķērsojumu Ogres pilsētā, tāpēc transporta satiksmes optimizēšanai nepieciešami kompleksi pilsētas transporta infrastruktūras uzlabojumi, tai skaitā rotācijas apļi Kalna prospektā. Ņemot vērā pašvaldības rīcībā esošos finanšu līdzekļus, tuvāko gadu laikā netika plānota šī krustojuma pārbūve par rotācijas apli. Tā kā pēc tirdzniecības ēkas izbūves būtiski palielināsies satiksmes plūsma, lai nodrošinātu optimālu satiksmes plūsmu, t.sk., dzelzceļa pārbrauktuves un valsts autoceļa A6 virzienā, nepieciešams veikt krustojuma pārbūvi. Tas attīstīs gan pašvaldības infrastruktūru, nodrošinot sabiedrības intereses un atvieglojot satiksmes plūsmu, gan arī uzlabos SIA “Lidl Latvija” komercdarbību, atvieglojot piekļuvi plānotajai tirdzniecības ēkai.

Izbūvējot rotācijas apli, tiks skartas gan Ogres novada pašvaldībai piederošās zemes vienības, gan arī juridiskai un fiziskai personai piederošie nekustamie īpašumi. Lai nodrošinātu rotācijas apļa izbūvi, pašvaldība ar šo juridisko un fizisko personu ir noslēgusi līgumus par šo zemesgabalu nodošanu pašvaldībai projektā “Kalna prospekta un Rīgas ielas krustojuma pārbūve” paredzēto inženierbūvju un teritorijas labiekārtojuma, kā arī to ekspluatēšanu saistītu būvju būvniecībai un lietošanai visā šīs tiesības spēkā esamības laikā.

Izvērtējot SIA “Lidl Latvija” iesniegumā minēto ieceri, Ogres novada pašvaldība nolēma, piešķirt tiesības SIA “Lidl Latvija” pārbūvēt nepieciešamo infrastruktūras objektu – rotācijas apli Rīgas ielas un Kalna prospekta, Ogrē, krustojumā, atbilstoši spēkā esošajos normatīvajos aktos noteiktajām prasībām. Vienlaikus ar pārbūves tiesību nodošanu uzņēmumam tiek nodotas tiesības lietot infrastruktūras objektu un veikt visas nepieciešamās darbības, lai to pārbūvētu. Pašvaldības dome piekrīt pēc rotācijas apļa nodošanas ekspluatācijā pieņemt to Ogres novada pašvaldības īpašumā, neatlīdzinot uzņēmējam radušos izdevumus vai zaudējumus, kas saistīti ar objekta izbūvi. Infrastruktūras objekta provizoriskā vērtība ir 500 000 eiro.