Pašvaldība Sociālā palīdzība
Pašvaldība dalīsies ar pieredzi sociālās uzņēmējdarbības veicināšanā

2019. gadā Ogres novada pašvaldība uzsāka aktivitātes sociālās uzņēmējdarbības vides pilnveidošanā novadā. Ilgstošā laika periodā tika izstrādāts nolikums konkursam “Par telpu Ogres novada pašvaldības nekustamā īpašuma Brīvības ielā 18, Ogrē, 1.stāvā un pagrabstāvā nodošanu bezatlīdzības lietošanā sociālajam uzņēmējam”. Konkursa mērķis - veicināt sociālās uzņēmējdarbības vides attīstību Ogres novadā, nododot telpas “Pie Zelta liepas” sociālajam uzņēmumam, tādejādi arī Ogres iedzīvotājiem ar invaliditāti sniedzot plašākas darba iespējas, kas veicinātu viņu dzīves labklājības celšanos. Konkursa uzvarētājam, sociālajam uzņēmumam SIA “BĻODA.LV”, bezatlīdzības lietošanā tika nodotas telpas Brīvības ielā 18, Ogrē, 1.stāvā 383,5 m2 platībā (izņemot telpas, kas tiek izmantotas Ogres novada Tūrisma un informācijas centra vajadzībām) un pagrabstāvā. Pašvaldība ar SIA “BĻODA.LV” ir  noslēgusi telpu nodošanas līgumu, un uzņēmējs ir uzsācis telpu iekārtošanu ar nepieciešamo tehniku. Jau decembrī kafejnīcu “Pie Zelta liepas” plānots atvērt apmeklētājiem.

Jāatzīmē, ka SIA “BĻODA.LV” piedalījās Nodarbinātības valsts aģentūras šī gada 8. novembrī rīkotajā akcijā “Atvērto durvju diena personām ar invaliditāti uzņēmumos”, kurā kopumā piedalījās vairāk kā 300 darba meklētāji ar invaliditāti, kas apmeklēja 69 darba devējus.

D. Bārbale arī informēja, ka, organizējot šo konkursu, pašvaldība ir uzsākusi sadarbību ar Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociāciju, kā rezultātā asociācija ir uzaicinājusi Ogres novada pašvaldību 28. novembrī uz Sociālās darbības uzņēmēju biedru un vēstnieku ikgadējo tikšanos, lai tēmas “Drosmes stāsts” ietvaros dalītos ar pieredzi sociālās uzņēmējdarbības veicināšanā. Ogres novada pašvaldība ir viena no pirmajām pašvaldībām Latvijā, kas spērusi šādu soli sociālās uzņēmējdarbības veicināšanā, tāpēc ir izveidota arī nākamā tēma “Kā pašvaldībām iesaistīties vairāk”, kur par priviliģētiem iepirkumiem un projektiem pasaulē stāstīs sociālās uzņēmējdarbības pētniece Agnese Frīdenberga.

“Mums ir liels gandarījums, ka Ogres novada pašvaldības aktivitātes tiek novērtētas un pasniegtas kā drosmes stāsti. Cerams, ka mūsu piemēram sekos arī citas pašvaldības, tādējādi Latvija sociāli mazaizsargātajām grupām kļūs aizvien pieejamāka,” uzsvēra D. Bārbale.