Pašvaldība Sports Ziņas, jaunumi
Aigars Apinis

Ogres novada pašvaldības 27. jūlija ārkārtas domes sēdē pieņemts lēmums par naudas balvas piešķiršanu Aigaram Apinim par izcīnīto zelta medaļu Pasaules čempionātā paravieglatlētikā Parīzē.

Ogres novada iedzīvotājam, birzgalietim Aigaram Apinim ir izcili sasniegumi Paraolimpiskajās spēlēs kopš pirmās dalības reizes 2000. gadā, ik reizi izcīnot godalgotas vietas: bronzas medaļas lodes grūšanā un diska mešanā 2000. gadā Sidnejā; zelta medaļa diska mešanā 2004. gadā Atēnās; zelta medaļa diska mešanā un sudraba medaļa lodes grūšanā 2008. gadā Pekinā; zelta medaļa lodes grūšanā un sudraba medaļa diska mešanā 2012. gadā Londonā, uzstādot pasaules rekordu lodes grūšanā; bronzas medaļa diska mešanā 2021. gadā Tokijā. Šī gada 11. jūlijā sportists Pasaules čempionātā paravieglatlētikā diska mešanas sacensībās izcīnīja zelta medaļu.

Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis aicināja atbalstīt sagatavoto lēmumu, uzsverot, ka sportists izraisa cieņu ar saviem sasniegumiem, neatlaidību un dzīves sparu. A. Apiņa izcilie sasniegumi ir iedvesmojošs piemērs tam, ka, neskatoties uz dzīves grūtībām, var sasniegt augstus rezultātus sportā.

Domes deputāti vienbalsīgi nolēma Aigaram Apinim piešķirt naudas balvu 1000 eiro apmērā, kas tiks pasniegta Ogres pilsētas svētkos 2023. gada 18. augustā.