Sociālā palīdzība Ziņas, jaunumi
Specializētie peldrati

Šodien, 13. jūlijā, Ogres novada pašvaldības Sociālo un veselības jautājumu komitejas sēdē tika izskatīts jautājums par pašvaldības rīcībā esošo specializēto peldratu cilvēkiem ar kustību traucējumiem nodošanu bezatlīdzības lietošanā sociālajam uzņēmumam SIA “Kustības brīvība”.

Pašvaldības rīcībā ir peldrati “Hippocampe” (izmērs – XL, ar galvas balstu, roku balstiem, vidukļa jostu, priekšējo riteni, kopējais platums līdz 70 cm), kas paredzēti cilvēkiem ar kustību traucējumiem. SIA “Kustības brīvība” vērsās pašvaldībā ar lūgumu rast iespēju nodot šos peldratus uzņēmuma rīcībā, lai tos bez maksas varētu izmantot Vecupes pludmales apmeklētāji ar kustību traucējumiem.

SIA “Kustības brīvība” ir uzņēmums, kas veido inovācijas aktīvās atpūtas iespēju paplašināšanā un piedāvā aktīvās atpūtas iespējas Ogres Vecupes pludmalē kā aktīvās atpūtas punkts "Ogres Varde". Uzņēmuma sociālais mērķis ir mainīt stereotipus par cilvēku ar invaliditāti vajadzībām, iespējām un varēšanu piedalīties aktīvi un jēgpilni sava brīvā laika pavadīšanā. SIA “Kustības brīvība” vasaras sezonā piedāvā ūdens atrakcijas, ēdināšanas pakalpojumus, “SUP” dēļu nomu un pašlaik specializējas kā sociālais uzņēmums, piedāvājot arī pakalpojumus Ogres Vecupes pludmalē cilvēkiem ar kustību traucējumiem, piemēram, specializētais “SUP” dēlis, veicinot cilvēku ar invaliditāti integrāciju sabiedrībā.

Nododot peldratus bezatlīdzības lietošanā sociālajam uzņēmējam, tiks sperts nozīmīgs solis sociālās vides uzlabošanā, tādējādi veicinot sabiedrības, īpaši cilvēku ar kustību traucējumiem dzīves kvalitātes uzlabošanu, sociāli mazaizsargāto personu grupu integrāciju, kā arī tiks attīstīta sociālās uzņēmējdarbības vide Ogres novadā.

Sociālo un veselības jautājumu komiteja apstiprināja sagatavoto lēmumprojektu par pašvaldībai piederošos specializēto peldratu nodošanu bezatlīdzības lietošanā sociālajam uzņēmumam SIA “Kustības brīvība” ar  mērķi bezmaksas pakalpojuma nodrošināšana cilvēkiem ar kustību traucējumiem Ogres Vecupes pludmalē uz laiku, kamēr SIA “Kustības brīvība” ir piešķirts sociālā uzņēmēja statuss, bet ne ilgāku par 10 gadiem laika periodā no 1. jūnija līdz 31. augustam. Gala lēmums tiks pieņemts Ogres novada pašvaldības domes sēdē šī gada 20. jūlijā.

Ogres varde kolāža 07.2023