Pašvaldība
Pašvaldība sveic novada Dimanta un Zelta kāzu pārus
Saite uz fotogaleriju

Pirms 60 gadiem kopīgo dzīves ceļu sāka Vilma un Ludis Lāderi un Valentīna un Pēteris Zepi – abus pārus Dimanta kāzu jubilejā Ogres novada pašvaldības domes vārdā sveica Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētājs Artūrs Mangulis un Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Lidija Vītola, kura iepazīstināja ar katru no pāriem.

Zelta kāzu jubilejā tika sveikti pāri, kuru laulība reģistrēta pirms 50 gadiem – Marfa un Jānis Baumeisteri, Lidija un Vilnis Beikas, Laima un Ilmārs Grīntāli, Lidija un Andris Griezes, Marija un Staņislavs Igauņi, Vanda un Nikolajs Judicki, Ilga un Edvīns Alfreds Liberi, Hionija un Jānis Ratnieki, Vija un Jānis Saveļjevi, Agreta un Valdis Slavas, Ļubova un Leonīds Sinkini. Visi pāri parakstījās Goda grāmatā un saņēma pašvaldības sarūpētās dāvanas.

Domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, kurš svinīgā pasākuma dienā atradās ārpus Latvijas, Dimanta un Zelta kāzu jubilāriem bija atsūtījis apsveikumu: “Cienījamie Dimanta un Zelta kāzu jubilāri! Man ir patiess prieks un lepnums par jums, par jūsu prasmi un spēju kopā noiet garu dzīves ceļu. Mūsdienās ne katram pārim tas izdodas. Varbūt pietrūkst mīlestības? Varbūt pietrūkst iecietības un sapratnes? Varbūt pietrūkst pacietības? Vienas atbildes uz šiem un vēl daudziem citiem jautājumiem nav un arī nevar būt, jo katrs pāris ir atšķirīgs. Ja jūs stāstītu, kā esat pratuši un spējuši ceļu no kāzu dienas līdz Zelta un Dimanta kāzu jubilejai kopā nostaigāt, katram pārim noteikti būtu savs stāsts, kurā savītos gan mīlestība un prieks, gan pārdzīvojumi un ne tik gaiši brīži, gan daudz kas cits, kas kopīgi piedzīvots un pārdzīvots. Jūs esat atšķirīgi, taču jums ir viena kopīga iezīme – jūs visi esat stiprie pāri, un tādi ir ļoti, ļoti vajadzīgi mūsu sabiedrībai un valstij! Sirsnīgi apsveicu jūs šajā nozīmīgajā dzīves pieturā. Lai Dievs dod jums spēku, stiprumu un veselību turpmākajā dzīves ceļā!”

Ogrēnieši Hionija un Jānis Ratnieki satikušies 1963. gadā Ogres trikotāžas kombinātā un apprecējās 1969. gada 21. augustā – saulainā sestdienā. “Mēs salaulājāmies Ogrē, mūs salaulāja Lidija Vītola, bet svinības notika Latgalē. Interesanti, ka bērnībā abi dzīvojām Rēzeknes centrā, bet iepazināmies tikai Ogrē,” atklāj Hionija. Ratnieki ir pārliecināti - tik ilga kopdzīve ir iespējama, ja viens otru ciena. Ģimenē pasaulē nākuši 2 dēli un 1 mazdēls.

Savukārt mazozoliešu Vijas un Jāņa Saveļjevu stāsts aizsākas Doles salā, kur Vija strādājusi ēdnīcā kopā ar Jāņa māsu, šajā ēdnīcā bieži maltīti ieturējis Jānis. Kādā reizē Jāņa māsa Viju uzaicinājusi ciemos, tur bijis arī Jānis, abi iepazinušies. Laulības notikušas 1969. gada 3. decembrī Katlakalna ciema padomē – vēsā, saulainā, sniegotā dienā. Ģimene dzīvojusi Doles salā, tad Lēdmanē, Lauberē, bet pēdējos 34 gadus – Mazozolos. Ģimenē pasaulē nākuši 4 bērni, ir 8 mazbērni un 4 mazmazbērni. “Nevajag skaitīt, cik dienas un minūtes nodzīvots kopā, tad ilgi nenodzīvos kopā,” ir pārliecināts Jānis. “Jāmāk viens otram piedot. Protams, mums gadās arī strīdi, bet ātri salīgstam mieru, un atkal viss ir labi,” smaidot piebilst Vija.

Savukārt Vilma un Ludis Lāderi pagājušā gada 17. oktobrī atzīmēja 60 gadu kāzu jubileju. “Mēs satikāmies draudzenes kāzās Alūksnes rajona Trapenē. Ludis tajās tik jauki spēlēja akordeonu, man ļoti patika mūzika! Tā ieskatījāmies,” atminas Vilma. Ludis viens pats aizgājis pieteikt pāri laulībām, kas notika 1959. gada oktobrī Gulbenes rajona Stāmerienes ciemā. Ogrē ģimene uz dzīvi apmetās 1975. gadā, kad te piedāvāts darbs. Lāderu ģimenē pasaulē nākušas 2 meitas, ir 4 mazbērni un 1 mazmazmeitiņa. “Mēs esam bagāti,” runājot par kuplo saimi, saka Vilma. “Svarīgi pielāgoties viens otram. Ja kādreiz ir grūti, tad tas uz mirkli, pēc tam atkal viss ir labi. Kopā saista bērni, līdz ar gadiem jau izveidojas nepieciešamība vienam pēc otra,” saka Vilma. Lāderi lepojas, ka ir bijuši par lieciniekiem 12 kāzās, ir krustvecāki 4 bērniem.

Zelta kāzas pagājušā gada 7.novembrī atzīmēja Lidija un Vilnis Beikas. Lidijas dzimtā puse ir Latgale, Viļņa – Kurzeme, Kuldīga, bet abi satikušies 1968. gada septembrī Ogres vakara vidusskolā, kur Lidija jau mācījusies, bet Vilnis mācības tikai uzsācis. Vilnis 46 darba gadus strādājis par elektriķi Ogres trikotāžas kombinātā, bet Lidija – par pavāri Rīgā un Ogrē. “Laulību dienā, 1969. gada 7. novembrī, ar zapiņu mūs aizveda no dzīvesvietas Ikšķilē līdz Ogrei, kur notika laulības, svētki notika Ikšķilē,” atminas Lidija. Uz dzīvi Ogrē ģimene apmetusies kopš 1969. gada. Beiku ģimenē pasaulē nākuši 2 bērni, ir 3 mazbērni. “Galvenais, lai bērniem un mazbērniem viss ir labi. Jaunībā vairāk ceļojām, tagad bērni mums sagādā dažādus pārsteigumus – aizbraucam uz kādu koncertu, teātri, botānisko dārzu un citviet,” priecājas Lidija.

Svētku gaisotni un labu noskaņojumu svinīgajā pasākumā, sveicot Ogres novada stipros pārus Dimanta un Zelta kāzu jubilejā, radīja aktieru pāris – Laila un Jānis Kirmuškas, kuri atklāja, ka viņi laulībā nodzīvojuši 30 gadus. Īpašu gaisotni svinīgajā pasākumā radīja mākslinieces un dizaineres Ināras Liepas izstādes “Putnu dārza noslēpumi” darbi – putni un skulptūrlelles.

Pievienotās saites