Atbalsts Ukrainai Ziņas, jaunumi
Titulbilde

Šodien, 16. februārī, Ogres novada pašvaldības dome lēma par pašvaldības īpašumā esošo transportlīdzekļu, kā arī SIA “Ogres rajona slimnīca” īpašumā esošā transportlīdzekļa un aprīkojuma nodošanu Ukrainai kā ziedojumu.

Kopš 2022. gada 24. februāra Ukrainā turpinās Krievijas Federācijas uzsākta plaša mēroga nežēlīga karadarbība. Ukrainas iedzīvotājiem karadarbības zonā ir nepieciešami tehniskie līdzekļi, tajā skaitā autotransports. Militārajam konfliktam turpinoties arvien lielākā intensitātē, palielinās Ukrainas bruņoto spēku un citu dienestu nepieciešamība pēc lietojamiem transportlīdzekļiem.

Ogres novada pašvaldība līdz šim vairākkārt ir sniegusi atbalstu Ukrainas iedzīvotājiem, un arī šobrīd tai  ir iespēja palīdzēt, ziedojot transportlīdzekļus.

Pašvaldības īpašumā esošais transportlīdzeklis VW Transporter un autobuss Mersedes Benz ir labā tehniskā stāvoklī un nav nepieciešami pašvaldības darbības nodrošināšanai, tāpēc tos būtu lietderīgi nodot Ukrainas sabiedrībai vispārējam atbalstam.

Savukārt pašvaldības SIA “Ogres rajona slimnīca” vēlas Ukrainai nodot autotransportlīdzekli Renault Trafic, kura turpmākā lietošana saimnieciskās darbības nodrošināšanai slimnīcā nav nepieciešama. Papildus autotransporta ziedojumam SIA “Ogres rajona slimnīca” vēlas ziedot medikamentus, medicīnas materiālus un aprīkojumu 4000 eiro apmērā.

Domes sēdē pieņemts lēmums Ukrainas sabiedrības vispārējam atbalstam ziedot pašvaldībai piederošos transportlīdzekļus VW Transporter un autobusu Mersedes Benz, kā arī atļaut SIA “Ogres rajona slimnīca” ziedot transportlīdzekli Renault Trafic, medikamentus, medicīnas materiālus un aprīkojumu 4000 eiro apmērā.

Kā informē pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, transportlīdzekļi uz Ukrainu tiks nogādātai februāra beigās – marta sākumā.

Jāpiebilst, ka, gatavojoties kārtējam palīdzības sūtījumam uz Ukrainu, pašvaldība aicina iedzīvotājus un uzņēmējus Ukrainas aizstāvjiem nepieciešamās lietas, un tās ir:

• ģeneratori;
  • portatīvie ģeneratori (Ekoflo);
  • ziemas guļammaisi (līdz -15o);
  • termoveļa;
  • vīriešu zābaki;
  • zeķes, cimdi, cepures;
  • Powerbank (akumulatori mobilo telefonu uzlādēšanai) ;
  • roku un pēdu sildītāji (Thermopad);
  • kabatas lukturīši + baterijas;
  • pārtika (sausie pārtikas produkti, konservi, šokolāde, enerģijas batoniņi).

Lūgums dz šī gada 23. februārim augstāk minētās preces nogādāt Ogres novada Kultūras centrā Brīvības ielā 15, Ogrē (darba laiks katru dienu no plkst.8.00 līdz 20.00). Sīkākai informācijai tālr. 29129877, Dace.