3 elektromobiļi

Ogres novada pašvaldība pagājušajā nedēļa saņēma trīs jaunus elektromobiļus.

2014.gada 30.jūnijā Ogres novada pašvaldība, SIA “Vides investīciju fonds” un Latvijas Republikas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija parakstīja līgumu par projekta “Elektromobiļu iegāde Ogres novada vidi saudzējošai infrastruktūrai” (Nr.KPFI-16/73).

Projekta mērķis ir veicināt siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanu, izmantojot transportlīdzekli, kas kā vienīgo mehānisko dzinējspēku izmanto elektroenerģiju un kuru SEG emisijas ir 0 g/km.

Projekta ietvaros iegādāti trīs jauni, rūpnieciski ražoti elektromobiļi, kuru nobraukums starp pilnas uzlādes reizēm, atbilstoši normatīvajiem aktiem, mehānisko transportlīdzekļu atbilstības novērtēšanas jomā noteiktajam testa braukšanas ciklam, ir vismaz 100 kilometri, elektromobiļu ātrums, ko tie spēj maksimāli sasniegt, ir vismaz 90 kilometri stundā.

Par projekta ietvaros iegādāto elektromobiļu izmantošanu

Viens elektromobilis tiks izmantots Ogres novada Sociālā dienesta vajadzībām, lai spētu operatīvi nodrošināt sociālo palīdzību Ogres novada iedzīvotājiem. Elektromobili nav paredzēts izmantot saimnieciskās darbības veikšanai, bet gan sociālo darbinieku ikdienas pienākumu veikšanai- maznodrošināto un trūcīgo klientu sadzīves apstākļu apsekošanai, nogādāšanai uz ārstniecības iestādēm, pusdienu piegādei krīzes centram „Laipas”, kā arī administrācijas vajadzībām, apsekojot dienas centrus un sociālos centrus pagastos. Gada laikā plānots nobraukt ap 20 000 km.

Otru elektromobili izmantos Ogres novada pašvaldības administrācijas vajadzībām, piemēram, lai nodrošinātu dokumentu operatīvu piegādi pašvaldības un valsts iestādēm, arī pašvaldības vadības nokļūšanai uz ministrijās un citās valsts iestādēs organizētajiem pasākumiem, darbinieku nokļūšanai uz sanāksmēm, kursiem, un tml. Gada laikā plānots nobraukt ap 20 000 km.

Trešais elektromobilis tiks izmantots Madlienas pagasta pārvaldes administrācijas, Madlienas būvvaldes (apkalpo 8 pagastu teritorijas) vajadzībām, kā arī Sociālā dienesta Madlienas sociālā centra operatīvai darbībai, nodrošinot sociālo palīdzību Ogres novada iedzīvotājiem. Gada laikā plānots nobraukt ap 20 000 km.

Projekta kopējais finansējums ir EUR 79 521, no kuriem KPFI finansējums – EUR 55 500.

KPFI logo