Pašvaldības policija uzrauga ierobežojuma ievērošanu

Ogres novada pašvaldības policijas priekšnieks Uģis Ulmanis norāda, ka pašlaik var izdalīt trīs galvenās cilvēku grupas, kuras visbiežāk neievēro noteiktos ierobežojumus. Viena no tām ir pusaudži un jaunieši vecumā no 8 līdz pat 20 gadiem, kuri izmanto vai nu daudzstāvu māju pagalmus vai nomaļākas vietas, lai spēlētu sporta spēles, piemēram, basketbolu vai futbolu. Pagājušās nedēļas laikā tie bijuši vairāk nekā 20 gadījumi. Lielākoties jaunieši ir saprotoši un pēc aizrādījuma pa ruporu izklīst, taču dažkārt aizrādījums netiek ņemts vērā un uztverts nievājoši. Tā kā pašvaldības policija nav tiesīga par šāda veida pārkāpumiem uzlikt sodu vai uzsākt administratīvo lietvedību, informācija tiek nodota Valsts policijai.

Kā otru grupu var atzīmēt vecāka gadagājuma cilvēkus, kuri joprojām izvēlas satikties pagalmos vai atpūtas vietās, neievērojot ne noteikto 2 metru distanci, ne pulcēšanās ierobežojumus. Kaut arī tieši šī ir viena no mazāk aizsargātajām grupām, diemžēl bieži vien šie cilvēki neapzinās situācijas nopietnību un paši pakļauj sevi riskam.

Savukārt trešā grupa ir cilvēki bez noteiktas dzīves vietas un alkohola reibumā. U. Ulmanis norāda, ka gadījumā, ja persona ir spējīga nosaukt savu vārdu, uzvārdu un dzīvesvietu, tiek sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols un persona nogādāta dzīvesvietā. Taču daudz ir tādu gadījumu, kad personas ir tik lielā alkohola reibumā, ka ir zaudējušas spēju patstāvīgi pārvietoties. Tieši ar šīm personām situācija ir visneskaidrākā, jo atbilstoši Ogres novada pašvaldības domes ārkārtas sēdē 31. martā pieņemtajam lēmumam ar šī gada 1. aprīli uz ārkārtējās situācijas spēkā esamības laiku ir pārtraukta atskurbtuves darbība. Pašlaik tiek meklēti dažādi risinājumi, taču neviena persona uz ielas guļoša nav atstāta.

Pašvaldības policija veic pārbaudes arī tirdzniecības vietās – vai tiek ievērota 2 metru distance, kasieriem un pārdevējiem nodrošinātas aizsargbarjeras, pircējiem ir brīvi pieejami dezinfekcijas līdzekļi. Jāatzīmē, ka vairākas sūdzības no iedzīvotājiem ir saņemtas par dezinfekcijas līdzekļu nepieejamību mazajos pārtikas veikalos. Tāpat pastiprināta uzmanība tiek pievērsta ielu tirdzniecības aizlieguma ievērošanai.

Regulāri tiek apsekotas iedzīvotāju iecienītas pastaigu vietas, piemēram Ogres Zilie kalni, Krasta promenāde. Jāatgādina, ka no 30. marta Ogres Zilajos kalnos ir slēgts skatu tornis un aizliegts pulcēties oficiālajās piknika vietās. Runājot par pastaigām, U. Ulmanis atzīmē, ka sūdzības tiek saņemtas par neapzinīgajiem suņu saimniekiem, kuri četrkājainos mīluļus ved pastaigās bez pavadas, kā arī nesavāc ekskrementus.

Lai novērstu pulcēšanos, ir slēgti un iespēju robežās norobežoti publiski pieejamie bērnu rotaļu laukumi, aktīvās atpūtas laukumi, skeitparks un apskates objekti, kur iespējama vairāk kā divu personu atrašanās vienlaikus un nav iespējams ievērot 2 m distanci.

Tā kā no pirmdienas, 6. aprīļa, skolēniem tiks nodrošināta brīvpusdienu saņemšana pašvaldības noteiktajās brīvpusdienu izdales vietās, pašvaldības policija regulāri apsekos arī šos punktus, lai tajos tiktu ievēroti ierobežojumi, nenotiktu drūzmēšanās.

Ogres novada pašvaldības policija kopā ar Valsts policiju, kurai pieejama informācija par personām, kuras atgriezušās no citām valstīm, veic arī pārbaudes, vai šīs personas ievēro pašizolāciju.

Ogres novada pašvaldības policijas priekšnieks uzsver, ka galvenais, kas jāpatur prātā, ir 2 un 2 princips – jāievēro savstarpēja divu metru distance, kā arī vienlaikus pulcēties publiskās iekštelpās un publiskās ārtelpās drīkst ne vairāk kā divi cilvēki (izņēmums ir vienā mājsaimniecībā dzīvojošas personas).

U. Ulmanis norāda, ka pašvaldības policija izmanto visus pieejamos resursus, lai nodrošinātu noteikumu ievērošanu. Viņš arī aicina šajā periodā būt iecietīgiem un saprotošiem, ievērot ierobežojumus, uzsverot: “Saudzējiet sevi un saudzējiet citus!”