Sports Pašvaldība Ziņas, jaunumi
Pašvaldības vadība godina ogrēniešus – Eiropas jauniešu orientēšanās uz slēpēm čempionus

Pasaules junioru un Eiropas jauniešu orientēšanās uz slēpēm čempionātā garajā distancē ar kopējo startu Eiropas čempiona titulu izcīnīja Renārs Grasis, savukārt otro vietu – Lūkass Siliņš. Starp astoņu valstu vienpadsmit komandām ar 20 sekunžu pārsvaru zelta medaļas izcīnītas arī trīs etapu stafetes sacensībās, kurās Latvijas jauniešu izlases sastāvu veidoja Ogres puiši – Bruno Šterns, Renārs Grasis un Lūkass Siliņš.

Situācijas, kad visu valsts komandu veido vienas pilsētas sportisti ir retas. Šādas uzvaras ir vēl retākas. Tomēr tieši Ogres novada sporta centra un OK “Ogre” jauniešiem tas ir izdevies!

Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis pateicās sportistiem un treneriem, kas veltīja savus spēkus, lai pārstāvētu Latviju un Ogres novadu. Viņš aicināja atcerēties, ka svarīgs ir komandas darbs un, sasniedzot virsotnes, neaizmirst tos, kas mums ikdienā palīdz un atbalsta. E. Helmanis novēlēja neatlaidību un pacietību, jo tikai ar pacietīgu darbu var sasniegt augstus rezultātus.

Pateicību par paveikto pauda arī priekšsēdētāja vietnieks Gints Sīviņš, uzsverot, ka Ogres novadam orientēšanās sportā vienmēr ir bijuši augsti rezultāti: “Paldies gan treneriem, gan sportistiem par ieguldīto darbu un lieliskajiem sasniegumiem. No savas puses varam nodrošināt treniņiem atbilstošus apstākļus, taču lielākā panākumu atslēga ir jūsu ieguldītais darbs.”

Ogres novada sporta centra vadītāja Dzirkstīte Žindiga arī gandarīta gan par sasniegtajiem rezultātiem, gan par to, ka Ogrē kā treneri atgriežas bijušie sporta centra audzēkņi, tai skaitā Haralds Lūkins un Nauris Neimanis – sportiski, patriotiski, spēcīgi un lieliski pedagogi.

Ogres novada pašvaldībai un sporta centram par atbalstu paldies teica orientēšanās sporta treneri. “Ogrē jūtamies novērtēti, paldies par sniegto atbalstu. Mēs iesim tikai uz priekšu, būs jauni izaicinājumi, centīsimies darīt to labāko, lai Ogres vārds izskan visā pasaulē,” tā treneris Nauris Neimanis.

Jaunieši atklāja, ka savas sporta gaitas aizsākuši jau 10 gadu vecumā – sākumā orientēšanās sportā, taču pamazām aizvien vairāk aizrāvusi orientēšanās uz slēpēm. Treniņi notiek visu laiku – vasarā trenējoties un piedaloties orientēšanās sacensībās, bet jau jūnijā, gatavojoties ziemas sezonai, sākas treniņi uz rollerslēpēm.

Šobrīd viņiem ir aktīva treniņu un sacensību sezona – jau šajā nedēļas nogalē sportisti piedalīsies Latvijas Ziemas orientēšanās čempionātā Daugavpils pusē, savukārt nākamajā nedēļas nogalē Skolu ziemas festivālā Madonas novadā.

KONTEKSTS

Pasaules, Pasaules junioru un Eiropas jauniešu čempionāts (vecumā līdz 17 gadiem) 21. – 27 . janvārī norisinājās Austrijas pilsētā Ramzavā, viduskalnes apstākļos 1100 - 1300 m vjl. Programmā bija četri starti – sprints, garā, vidējā un stafetes disciplīna. Startēja 18 valstu izlašu pārstāvji.

Čempionātā Latvijas izlasi pārstāvēja pieci Ogres novada sporta centra un OK “Ogre” pārstāvji – Elīze Bremze, Audris Odo Vītoliņš, Lūkass Siliņš, Bruno Šterns un Renārs Grasis, izlasi vadīja treneris Nauris Neimanis.

Pateicību par izciliem rezultātiem Pasaules junioru un Eiropas jauniešu orientēšanās uz slēpēm čempionātos un ieguldījumu Ogres novada popularizēšanā saņēma Lūkass Siliņš, Bruno Šterns un Renārs Grasis.

Savukārt par ieguldīto darbu sportistu sagatavošanā Pasaules junioru un Eiropas jauniešu orientēšanās uz slēpēm čempionātiem un Ogres novada popularizēšanu – treneris Nauris Neimanis un Iveta Holcmane.