Ogres novada pašvaldība

Ogres novada pašvaldības dome 2022. gada 22. decembrī pieņēma saistošos noteikumus Nr.29/2022 “Kārtība bērnu reģistrēšanai un uzņemšanai 1. klasē Ogres novada pašvaldības vispārējās izglītības iestādēs”.

Tā kā no 2023. gada 1. janvāra likums “Par pašvaldībām” ir zaudējis spēku, sagatavots saistošo noteikumu projekts “Kārtība bērnu reģistrēšanai un uzņemšanai 1. klasē Ogres novada pašvaldības vispārējās izglītības iestādēs” un paskaidrojuma raksts.

Galvenās izmaiņas:

• Noteikt, ka pieteikumu elektroniska pieņemšana bērnu uzņemšanai Ogres valstspilsētas izglītības iestāžu 1. klasē mācību gadam notiek kārtējā kalendārā gada ietvaros no pirmās darba dienas marta mēnesī līdz 31. martam.
  • Pilnveidota un precizēta prioritārā secība, kādā tiek veidota rinda uz vietu Ogres valstspilsētas izglītības iestādes 1. klasē.

Saskaņā ar Pašvaldību likuma 46. panta trešo daļu saistošo noteikumu projektu un tam pievienoto paskaidrojuma rakstu, pašvaldības nolikumā noteiktajā kārtībā publicē pašvaldības oficiālajā tīmekļvietnē sabiedrības viedokļa noskaidrošanai, paredzot termiņu, kas nav mazāks par divām nedēļām. Saņemtos viedokļus par saistošo noteikumu projektu pašvaldība apkopo un atspoguļo šo noteikumu projekta paskaidrojuma rakstā.

Viedokļus un priekšlikumus par saistošo noteikumu projektu rakstveidā var iesniegt līdz 2023. gada 29. decembrim:

• Ogres novada pašvaldības Klientu apkalpošanas centrā Brīvības ielā 33, Ogrē; Ogres novada pašvaldības administratīvajā teritorijā esošajos Valsts un pašvaldību vienotajos klientu apkalpošanas centros (VPVKAC);
  • elektroniski (parakstītu ar drošu elektronisko parakstu) uz e-pastu: ogredome@ogresnovads.lv.