Ogres novada pašvaldības ēka, Brīvības ielā 33, Ogrē

Paziņojums par Ogres novada pašvaldības saistošo noteikumu “Par Ogres novada pašvaldības 2022. gada 31. marta saistošo noteikumu Nr. 11/2022 “Kārtība, kādā izglītojamos reģistrē uzņemšanai un uzņem Ogres novada pašvaldības vispārējās vidējās izglītības iestāžu 10. klasēs” atzīšanu par spēku zaudējušiem” projekta publicēšanu sabiedrības viedokļa noskaidrošanai

Izglītības un zinātnes ministrijas 2021. gada 7. janvāra ziņojumā Ministru kabinetam “Par vispārējās vidējās izglītības iestāžu tīkla izvērtējumu” analizētas iespējas pašvaldībām savā teritorijā esošajās izglītības iestādēs nodrošināt skolēnu interesēm atbilstošu un kvalitatīvu izglītību. Sevišķi akcentēta izglītības iestāžu tīkla sakārtošana, veidojot izglītības iestādes ar optimālu izglītojamo skaitu, tādējādi lietderīgi izmantojot izglītības jomai piešķirto finansējumu.

Ogres novada pašvaldība turpina darbu pie izglītības iestāžu tīkla sakārtošanas vidējās izglītības pakāpē. Ogres novada pašvaldības domei pieņemot attiecīgus lēmumus, 2023./2024. mācību gadā 10. klasēs izglītojamos plānots uzņemt četrās Ogres novada pašvaldības izglītības iestādēs, līdz ar to secināts, ka nav lietderīgi noteikt vienotu kārtību izglītojamo reģistrēšanai un uzņemšanai 10. klasē Ogres novada pašvaldības vispārējās vidējās izglītības iestādēs.

Katra izglītības iestāde nosaka savu kārtību izglītojamo uzņemšanai izglītības iestādes 10. klasē, ievērojot Ministru kabineta 2022. gada 11. janvāra noteikumu Nr. 11 “Kārtība, kādā izglītojamie tiek uzņemti vispārējās izglītības programmās un atskaitīti no tām, kā arī obligātās prasības izglītojamo pārcelšanai nākamajā klasē” prasības.

Ir sagatavots saistošo noteikumu projekts “Par Ogres novada pašvaldības 2022. gada 31. marta saistošo noteikumu Nr. 11/2022 “Kārtība, kādā izglītojamos reģistrē uzņemšanai un uzņem Ogres novada pašvaldības vispārējās vidējās izglītības iestāžu 10. klasēs” atzīšanu par spēku zaudējušiem” un paskaidrojuma raksts.

Viedokļus un priekšlikumus par saistošo noteikumu projektu rakstveidā var iesniegt līdz 2023. gada 23. februārim:

• Ogres novada pašvaldības Klientu apkalpošanas centrā Brīvības ielā 33, Ogrē; Ogres novada pašvaldības administratīvajā teritorijā esošajos Valsts un pašvaldību vienotajos klientu apkalpošanas centros (VPVKAC);
  • nosūtot Ogres novada pašvaldībai pa pastu (adrese: Brīvības iela 33, Ogre, LV-5001);
  • elektroniski (parakstītu ar drošu elektronisko parakstu) uz e-pastu: ogredome@ogresnovads.lv.