Ogres novada pašvaldības ēka, Brīvības ielā 33, Ogrē

Ogres novada pašvaldības aģentūras “Ogres komunikācijas” 2023. gadā 23. martā Ogres novada pašvaldībā iesniedza iesniegumu ar lūgumu izvērtēt un apstiprināt Ogres novada pašvaldības aģentūras “Ogres komunikācijas” piedāvāto tarifu.

Publisko aģentūru likuma 17. panta ceturtā daļa nosaka, ka  pašvaldības aģentūras sniegtos pakalpojumus nosaka un to cenrādi apstiprina ar pašvaldības saistošajiem noteikumiem.

Šobrīd ir spēkā Ogres novada pašvaldības 2018. gada 15. februāra saistošie noteikumi Nr. 2/2018 “Ogres novada pašvaldības aģentūras “Ogres namsaimnieks” ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifi”, kas nosaka ūdensapgādes un kanalizācijas maksu par vienu kubikmetru. Ogres novada pašvaldības aģentūra “Ogres komunikācijas”, pārskatot ūdensapgādes un kanalizācijas tarifu, ir konstatējusi, ka ir būtiski palielinājušās centralizēto ūdenssaimniecības tīklu uzturēšanas izmaksas, elektroenerģijas, degvielas, materiālu un pakalpojumu cenas. Līdz ar to, lai nodrošinātu kvalitatīvu pakalpojumu sniegšanu Ogres pilsētā un Ogresgala pagastā, ir nepieciešams pārskatīt ūdenssaimniecības tarifu atbilstoši pakalpojuma sniegšanas izmaksām un attiecīgi pieņemt jaunus saistošos noteikumus.

Saskaņā ar Pašvaldību likuma 46. panta trešo daļu saistošo noteikumu projektu un tam pievienoto paskaidrojuma rakstu pašvaldības nolikumā noteiktajā kārtībā publicē pašvaldības oficiālajā tīmekļvietnē sabiedrības viedokļa noskaidrošanai, paredzot termiņu, kas nav mazāks par divām nedēļām. Saņemtos viedokļus par saistošo noteikumu projektu pašvaldība apkopo un atspoguļo šo noteikumu projekta paskaidrojuma rakstā.

Pamatojoties un Ogres novada pašvaldības Finanšu komitejas 2023. gada 20. aprīlī pieņemto lēmumu,  saistošo noteikumu “Ogres novada pašvaldības aģentūras “Ogres komunikācijas” ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifs” projekts un paskaidrojuma raksts tiek nodots sabiedrības viedokļa noskaidrošanai.

Sabiedrība viedokli par saistošo noteikumu projektu var iesniegt elektroniski, sūtot to uz elektroniskā pasta adresi ogredome@ogresnovads.lv vai personīgi iesniedzot to Ogres novada klientu apkalpošanas centros līdz 2023. gada 4. maijam.