Ogres novada pašvaldības ēka 2023. gada maijā

Saskaņā ar Pašvaldību likuma 46. panta trešo daļu saistošo noteikumu projektu un tam pievienoto paskaidrojuma rakstu pašvaldības nolikumā noteiktajā kārtībā publicē pašvaldības oficiālajā tīmekļvietnē sabiedrības viedokļa noskaidrošanai, paredzot termiņu, kas nav mazāks par divām nedēļām. Saņemtos viedokļus par saistošo noteikumu projektu pašvaldība apkopo un atspoguļo šo noteikumu projekta paskaidrojuma rakstā.

Lai nodrošinātu publiskā lietošanā nodotu pašvaldības zaļo zonu un stādījumu aizsardzību un lai par koku ciršanu ārpus meža pilsētas un ciema teritorijā noteiktu zaudējumu atlīdzību par dabas daudzveidības samazināšanu, ir sagatavots saistošo noteikumu “Par  koku ciršanu ārpus meža un apstādījumu apsaimniekošanu Ogres novada administratīvajā teritorijā” projekts (turpmāk – Saistošo noteikumu projekts) un paskaidrojuma raksts.

Saistošo noteikumu projektā ir noteikta apstādījumu uzturēšanas un apsaimniekošanas kārtība Ogres novada administratīvajā teritorijā, kārtība koku ciršanai ārpus meža un kārtība, kādā tiek izsniegta koku ciršanas atļauja, noteikta zaudējumu atlīdzība par dabas daudzveidības samazināšanu saistībā ar koku ciršanu Ogres novada administratīvajā teritorijā, kā arī šo zaudējumu aprēķināšanas kārtība, un noteikti gadījumi, kad saistībā ar koku ciršanu nepieciešams rīkot sabiedrisko apspriešanu. Saistošo noteikumu projekts paredz administratīvo atbildību par šo noteikumu neievērošanu, kā arī nosaka kompetentās institūcijas un amatpersonas, kas kontrolē noteikumu izpildi, veic administratīvā pārkāpumu procesu, pieņem lēmumu administratīvā pārkāpuma lietā, piemērojamos sodus.

Pamatojoties uz Ogres novada pašvaldības domes Reģionālās attīstības jautājumu komitejas 2023. gada 18. maijā pieņemto lēmumu, saistošo noteikumu projekts Par koku ciršanu ārpus meža un apstādījumu apsaimniekošanu Ogres novada administratīvajā teritorijāun paskaidrojuma raksts tiek nodots sabiedrības viedokļa noskaidrošanai.

Viedokļus un priekšlikumus par saistošo noteikumu projektu rakstveidā var iesniegt līdz 2023. gada 1.jūnijam

• Ogres novada pašvaldības Klientu apkalpošanas centrā Brīvības ielā 33, Ogrē; Ogres novada pašvaldības administratīvajā teritorijā esošajos Valsts un pašvaldību vienotajos klientu apkalpošanas centros (VPVKAC);
  • nosūtot Ogres novada pašvaldībai pa pastu (adrese: Brīvības iela 33, Ogre, LV-5001);
  • elektroniski (parakstītu ar drošu elektronisko parakstu) uz e-pastu: ogredome@ogresnovads.lv.