Ogres novada pašvaldības ēka 2023. gada maijā

Pašvaldību likuma 44. panta pirmā daļa noteic, ka dome atbilstoši likumā vai Ministru kabineta noteikumos ietvertam pilnvarojumam izdod saistošos noteikumus.

Ogres novada pašvaldības dome 2021. gada 11. novembrī pieņēma saistošos noteikumus Nr. 26/2021 “Par pabalstiem aizbildņiem un aizgādņiem” (turpmāk – Saistošie noteikumi Nr. 26/2021). Šie noteikumi ir izdoti saskaņā ar likumu “Par pašvaldībām”, kurš 2023. gada 1. janvārī zaudēja spēku. Oficiālo publikāciju un tiesiskās informācijas likuma 9. panta piektā daļa nosaka, ka, ja spēku zaudē normatīvā akta izdošanas tiesiskais amats (augstāka juridiska spēka tiesību norma, uz kuras pamata izdots cits normatīvais akts), tad spēku zaudē arī uz šī panta izdotais normatīvais akts vai tā daļa. Ņemot vērā, ka Saistošo noteikumu Nr. 26/2021 vienīgais tiesiskais pamatojums ir likums “Par pašvaldībām”, Ogres novada pašvaldības domei ir jāizdod jauni saistošie noteikumi.

Saskaņā ar Pašvaldību likuma 46. panta trešo daļu saistošo noteikumu projektu un tam pievienoto paskaidrojuma rakstu pašvaldības nolikumā noteiktajā kārtībā publicē pašvaldības oficiālajā tīmekļvietnē sabiedrības viedokļa noskaidrošanai, paredzot termiņu, kas nav mazāks par divām nedēļām. Saņemtos viedokļus par saistošo noteikumu projektu pašvaldība apkopo un atspoguļo šo noteikumu projekta paskaidrojuma rakstā.

Viedokļus un priekšlikumus par saistošo noteikumu projektu rakstveidā var iesniegt līdz 2023. gada 27. jūlijam (ieskaitot) var iesniegt;

• elektroniski (parakstītu ar drošu elektronisko parakstu), sūtot uz elektroniskā pasta adresi ogredome@ogresnovads.lv
  • personīgi iesniedzot Ogres novada pašvaldības Klientu apkalpošanas centrā Brīvības ielā 33, Ogrē, vai Ogres novada pašvaldības administratīvajā teritorijā esošajos Valsts un pašvaldību vienotajos klientu apkalpošanas centros (VPVKAC).