Ogres novada pašvaldības ēka 2023. gada maijā

Pašvaldību likuma 44. panta pirmā daļa noteic, ka dome atbilstoši likumā vai Ministru kabineta noteikumos ietvertam pilnvarojumam izdod saistošos noteikumus.

Saskaņā ar Pašvaldību likuma 46. panta trešo daļu saistošo noteikumu projektu un tam pievienoto paskaidrojuma rakstu pašvaldības nolikumā noteiktajā kārtībā publicē pašvaldības oficiālajā tīmekļvietnē sabiedrības viedokļa noskaidrošanai, paredzot termiņu, kas nav mazāks par divām nedēļām. Saņemtos viedokļus par saistošo noteikumu projektu pašvaldība apkopo un atspoguļo šo noteikumu projekta paskaidrojuma rakstā.

Lai noteiktu kārtību, kādā tiek piešķirtas Ogres novada pašvaldības  stipendijas studējošajam, kurš studē valsts akreditētā augstākās izglītības studiju programmā, kurā iegūst sociālajam darbam nepieciešamo profesionālo kvalifikāciju un veic sociālo darbu kādā no pašvaldības iestādēm, ir sagatavots saistošo noteikumu projekts “Pašvaldības stipendijas piešķiršanas kārtība studējošajiem, kuri iegūst sociālā darba veikšanai nepieciešamo profesionālo kvalifikāciju”.

Stipendijas piešķiršanas mērķis ir piesaistīt kvalificētus darbiniekus sociālā darba veikšanai pašvaldības iestādēs darbaspēka deficīta apstākļos, ņemot vērā, ka visā Latvijā jau ilgstoši trūkst sociālā darba speciālisti. Šobrīd Ogres novada Sociālajā dienestā ir vakantas sešas sociālo darbinieku amata vietas.

Viedokļus un priekšlikumus par saistošo noteikumu projektu rakstveidā var iesniegt līdz 2023. gada 6. oktobrim:

• Ogres novada pašvaldības Klientu apkalpošanas centrā Brīvības ielā 33, Ogrē; Ogres novada pašvaldības administratīvajā teritorijā esošajos Valsts un pašvaldību vienotajos klientu apkalpošanas centros (VPVKAC);
  • nosūtot Ogres novada pašvaldībai pa pastu (adrese: Brīvības iela 33, Ogre, LV-5001);
  • elektroniski (parakstītu ar drošu elektronisko parakstu) uz e-pastu: ogredome@ogresnovads.lv.