Ogres novada pašvaldības ēka 2023. gada maijā

Saskaņā ar Pašvaldību likuma 46. panta trešo daļu saistošo noteikumu projektu un tam pievienoto paskaidrojuma rakstu pašvaldības nolikumā noteiktajā kārtībā publicē pašvaldības oficiālajā tīmekļvietnē sabiedrības viedokļa noskaidrošanai, paredzot termiņu, kas nav mazāks par divām nedēļām. Saņemtos viedokļus par saistošo noteikumu projektu pašvaldība apkopo un atspoguļo šo noteikumu projekta paskaidrojuma rakstā.

Lai nodrošinātu sabiedrības interešu ievērošanu attiecībā uz sakārtotu vidi un tiesisku būvniecības procesu, novēršot situācijas, kad nekustamais īpašus netiek uzturēts atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajai kārtībai un kad nekustamajā īpašumā veiktā ēkas (būves) būvniecība netiek pabeigta maksimālajā būvniecības termiņā, ir sagatavots saistošo noteikumu projekts “Grozījumi Ogres novada pašvaldības 2021.gada 14.oktobra saistošajos noteikumos Nr. 21/2021 “Par nekustamā īpašuma nodokļa piemērošanas kārtību Ogres novadā”” un paskaidrojuma raksts. Ar saistošajiem noteikumiem Pašvaldība ar 2024.gada 1.janvāri nosaka tiesības aplikt ar nekustamā īpašuma nodokļa likmi 3 procentu apmērā nekustamo īpašumu, kas netiek uzturēts atbilstoši normatīvajiem aktiem, un ar 2026.gada 1.janvāri būvi vai tai piekritīgo zemes vienību, ja ēkas (būves) būvniecībā pārsniegts normatīvajos aktos noteiktais kopējais būvdarbu veikšanas ilgums.

Pamatojoties uz Ogres novada pašvaldības domes Finanšu komitejas 2023. gada 18. maijā pieņemto lēmumu, saistošo noteikumu projekts “Grozījumi Ogres novada pašvaldības 2021.gada 14.oktobra saistošajos noteikumos Nr. 21/2021 “Par nekustamā īpašuma nodokļa piemērošanas kārtību Ogres novadā”” un paskaidrojuma raksts tiek nodots sabiedriskā viedokļa noskaidrošanai.

Viedokļus un priekšlikumus par saistošo noteikumu projektu rakstveidā var iesniegt līdz 2023. gada 1.jūnijam

• Ogres novada pašvaldības Klientu apkalpošanas centrā Brīvības ielā 33, Ogrē; Ogres novada pašvaldības administratīvajā teritorijā esošajos Valsts un pašvaldību vienotajos klientu apkalpošanas centros (VPVKAC);
  • nosūtot Ogres novada pašvaldībai pa pastu (adrese: Brīvības iela 33, Ogre, LV-5001);
  • elektroniski (parakstītu ar drošu elektronisko parakstu) uz e-pastu: ogredome@ogresnovads.lv.