Ogre Ogres novads Izglītība Ziņas, jaunumi
Ogres Valsts ģimnāzija

Ogres Valsts ģimnāzijas audzēkņi 1. septembrī uzsāks mācības jaunajā skolas ēkā Ogrē, Gunāra Astras ielā 1. Pēc svinīgā Zinību dienas ieskaņas pasākuma, kas OVĢ sāksies plkst. 10.00, skolas teritorijā tiks iestādīts ozols, kas izaudzēts no vācu luterāņu mācītāja, pirmā Bībeles tulkotāja latviešu valodā Ernsta Glika pirms vairāk nekā 300 gadiem stādīto ozolu zīlēm.

Pasākumā piedalīsies Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, OVĢ direktore Inna Zeņkeviča, Ogres evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājas Mārtiņš Kalējs, Ikšķiles evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs Dzintars Laugalis, kā arī citi Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) pārstāvji, kuri dāvina skolai un Ogres pilsētai Glika ozola jaunstādu, kas izaudzēts no Glika ozola (Alūksnē) zīlēm, kā arī stādiņa atbalsta, aizsardzības sistēmas un informatīvās plāksnes uzstādīšanu.

Glika ozola stādīšanu pie OVĢ ierosinājusi Ogres pilsētas iedzīvotāja un biedrības “Radi vidi TE” aktīva dalībniece Dace Koluža, kura 2022. gadā iesniedza projektu konkursam “R.A.D.I. – Ogres novadam” un Glika ozola stādīšanu ierakstīja pieteikumā kā papildu aktivitāti. Koka stādīšanas vieta iezīmēta arī ģimnāzijas ēkas projektā. Bet tā kā OVĢ atklāšana notika šogad, tad arī ozola stādīšana atlikta uz šī gada 1. septembri.

Informācija par Glika ozolu stādīšanas akciju

Atzīmējot reformācijas piecsimtgadi Latvijā un LELB simto dzimšanas dienu, kopš 2022.gada dažādās Latvijas vietās (pie baznīcām, draudžu mājām, sadarbībā ar pašvaldībām parkos, pie skolām un citās publiskās vietās) tiek stādīti ozoli, kas izaudzēti no Ernsta Glika pirms vairāk nekā 300 gadiem stādīto ozolu zīlēm. Šie jaunie ozoliņi tiek stādīti, lai tie izplatās pa visu Latviju, kā izplatījās Dieva vārds caur Ernsta Glika tulkoto Bībeli.

Vairāk par Glika ozoliem: https://www.lelb.lv/lv/?ct=glika_ozoli