Skolēni izglītības iestādē

Ogres novada pašvaldības domes ārkārtas sēdē 21. aprīlī dome pieņēma lēmumu atcelt mācību maksu Ogres novada pašvaldības profesionālās ievirzes izglītības iestādēs par sniegtajiem pakalpojumiem Ukrainas civiliedzīvotājiem.

Ārkārtas sēdē Ogres novada pašvaldības Izglītības pārvaldes vadītāja vietniece, Profesionālās ievirzes un interešu izglītības nodaļas vadītāja Ieva Švēde atgādināja, ka Ogres novada pilsētās un lauku teritorijā ir izmitināts liels skaits Ukrainas civiliedzīvotāju un aizvien vairāk ukraiņu bērni un jaunieši izrāda vēlmi kvalitatīvi aizpildīt brīvo laiku un socializēties, vēlas iesaistīties vai turpināt iesākto profesionālās ievirzes vai interešu izglītības apguvi.

Tā kā visās novada profesionālās ievirzes izglītības iestādēs ir noteikta mācību maksa par sniegtajiem pakalpojumiem, dome pieņēma lēmumu atcelt un neieturēt mācību maksu Ogres novada pašvaldības profesionālās ievirzes izglītības iestādēs par šo iestāžu sniegtajiem profesionālās ievirzes un interešu izglītības pakalpojumiem Ukrainas civiliedzīvotājiem 2022. gada aprīļa un maija mēnesī. Izmaksas, kas nepieciešamas, lai nodrošinātu Ogres novada pašvaldības profesionālās ievirzes izglītības iestāžu profesionālās ievirzes un interešu izglītības pakalpojumus Ukrainas civiliedzīvotājiem, tiek segtas no Ogres novada pašvaldības budžeta līdzekļiem – Ogres novada pašvaldības īstenotajiem pasākumiem Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta pasākumu īstenošanai.