Satiksme, ceļi
Pilsētā turpinās ielu un ietvju pārbūves darbi

28. jūnijā noslēgts līgums ar SIA “Liepavoti RE” par piebrauktuves uz īpašumu Strazdu iela 1 izbūves 1.kārtas īstenošanu. Vēsturiski un arī šobrīd piebraukšana īpašumam “Strazdu iela 1” notiek pa iebrauktu vietu (ceļš bez seguma) pa blakus esošo īpašumu “Strazdu iela 1a”, kura īpašnieks ir privātpersona. Tehniskā ziņā šobrīd izmantotās piebrauktuves neatbilst pilsētvides veidošanas, satiksmes drošības, kā arī autoceļu būvniecības un projektēšanas normatīvu prasībām. Lai nodrošinātu atbilstošu piekļuvi uz īpašumu Strazdu ielā 1, tiks veikta traucējošo koku un krūmu ciršana, konstrukciju un elementu demontāžas darbi, elektroapgādes un elektronisko sakaru tīklu pārbūve, piebrauktuves izbūve ar nesaistītu minerālmateriālu maisījuma segumu, atklātas lietus ūdens atvades sistēmas izveide, kā arī labiekārtošanas darbi un teritorijas apzaļumošana. Kopējais posma garums, kurā tiks veikti būvdarbi, ir 100 metri. Pašlaik notiek darbu uzsākšanai nepieciešamās dokumentācijas sakārtošanas process, taču jau šonedēļ paredzēts uzsākt darbus, kuru izpildes termiņš ir 30. augusts.

9. jūlijā tika uzsākti ietves asfalta seguma atjaunošanas darbi Jāņa Čakstes prospektā no Dārza ielas līdz Līkajam tiltam. Kopējais posma garums, kurā tiks veikti būvdarbi, ir 200 metri un tos paredzēts veikt līdz šī gada 12. augustam. Līgums par darbu veikšanu ar SIA “UR 98” noslēgts šī gada 2. jūlijā. Līguma summa ir 19 554 eiro bez PVN.

Pēdējie labiekārtošanas darbi tiek veikti Jāņa Čakstes prospektā – ceļa zīmju uzstādīšana, ceļa horizontālo apzīmējumu uzlikšana, pieturvietu labiekārtošana. Pēc šo darbu veikšanas šis objekts tiks nodots ekspluatācija.

Būvdarbi turpinās arī Rūpnieku ielā – tuvākajā laikā tiks uzsākti elektrotīklu izbūves darbi, kā arī iela visā tās garumā tiek gatavota virskārtas izbūvei.

Aktīvi būvdarbi notiek arī Ogres pilsētas skvērā, kurā ir pabeigta komunikāciju darbu izbūve un notiek cietā seguma – betona plākšņu uzstādīšana, līdz pilsētas svētkiem objekts tiks pabeigts.

Projektēšanas darbi uzsākti Jaunogres prospekta trotuāra atjaunošanai, tiek gatavots būvprojekts gājēju ietves atjaunošanai Skolas ielā pretī Ogres novada sporta centram, izsludināts iepirkums par seguma maiņu Brīvības ielas 15 stāvlaukumā, kā arī tiek gatavota dokumentācija seguma atjaunošanas darbiem Mālkalnes prospekta iekšpagalmos un gājēju ietves un apgaismojumu izbūves darbiem Vidzemes ielā no Daugavpils ielas līdz Akmeņu ielai.

Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis atzīmē, ka viena no pašvaldības prioritātēm ir pilsētas sakārtošana, tāpēc mērķtiecīgi tiek turpināti iesāktie būvdarbi, kā arī tiek uzsāka jaunu objektu pārbūve. “Mums ir svarīgi, lai pilsētā un visā novadā cilvēki justos labi un vēlētos šeit dzīvot,” uzsver E. Helmanis.