Suntažu pagasts Pagasti
Pirms Līgo svētkiem Suntažos atklāj tirgus laukumu
Saite uz fotogaleriju

No pagājuša gada septembra līdz šī gada vasaras saulgriežiem - šāds ir Suntažu tirgus laukuma tapšanas laiks. 22. jūnijā jaunais laukums, svinīgi atklāts, sāka pildīt savu misiju, pulcējot gan pirkt un pārdot gribētājus, gan jauno tirgošanās vietu apskatīt sanākušos.

Jaunais tirgus laukums Suntažu pagasts centrā izbūvēts ar Lauku atbalsts dienesta, privāto un publisko partnerattiecību biedrības "Zied zeme" un Ogres novada pašvaldības atbalstu. Atklāšanas brīdī Suntažu pagasta pārvaldes vadītājs Valdis Ancāns pateicās visiem atbalstītājiem un projekta īstenošanā iesaistītajiem speciālistiem un pauda patiesu gandarījumu par projekta ietvaros paveikto. Savukārt Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, uzrunājot suntažniekus, uzsvēra, ka pagastu attīstībai ir jābūt katra novada pašvaldības darbības prioritāšu saraksta augšgalā, jo lauki ir Latvijas identitāte. Domes priekšsēdētājs norādīja, ka tieši šāds ir Administratīvi teritoriālās reformas mērķis - nodrošināt nevis tikai pilsētu, bet gan visas valsts teritorijas vienmērīgu attīstību. E. Helmanis arī uzsvēra, ka ir jāturpina Suntažu pagasta centra infrastruktūras sakārtošana, īpaši gādājot par satiksmes drošību. Jaunā laukuma atklāšanas brīdī domes priekšsēdētājs īpašu pateicības vārdus veltīja biedrības "Suntalniece" vadītājai Annai Volkovai, jo ideja par labiekārtota tirgus laukuma izveidi Suntažos savulaik radusies biedrībai "Suntalniece". Pateicoties Volkovas kundzes neatlaidībai un vēlmei Suntažos veidot sakārtotu vidi un veicināt vietējās uzņēmējdarbības attīstību, sekoja veiksmīga dalība biedrības “Zied zeme” projektu konkursā, iegūstot finansējumu tirgus laukuma izveidei Suntažos, kā arī pašvaldības līdzfinansējumu šī projekta īstenošanai.

Par jauno objektu un tā izbūves procesu gandarījumu pauda arī biedrības "Zied zeme" valdes locekle Linda Cīrule. Par veiksmīgu sadarbību biedrības pārstāve pateicās Ogres novada pašvaldības Infrastruktūras veicināšanas nodaļas vadītājai Aijai Romanovskai.

Tirgus laukuma atklāšanas pasākumā tirgotājus, pircējus, viesus, ikvienu, kurš uz šo pasākumu bija ieradies, priecēja Suntažu kultūras nama pašdarbnieki, radot vasaras saulgriežiem, Līgo svētkiem un Jāņu dienai atbilstošu noskaņojumu.

Tirgus laukums Suntažu centrā izveidots 785 m2 platībā. Pa dubļiem lietainā laikā nebūs jābrien - laukums izklāts ar bruģi; arī pa tumsu nebūs prece jāpiedāvā un jāizvēlas - ir izbūvēts apgaismojums. Tirgotāji savu preci varēs novietot gan uz tirdzniecības letēm, gan arī arhitektoniski interesanti veidotajos tirdzniecības paviljonos. Ir arī uzstādītas urnas un konteiners atkritumiem, bioloģiskā tualete, velosipēdu turētājs, soliņi atpūtai, un informācijas stends.