Vide Ziņas, jaunumi
Ogres upe 17.02.2022.

Ogres novada pašvaldībā šopēcpusdien tika sasaukta civilās aizsardzības komisijas sanāksme, lai apspriestu situāciju saistībā ar plūdiem.

Pašreizējie laikapstākļi veicina sniega kušanu, ūdens līmenis paaugstinās gan lielās, gan mazās ūdenstilpēs, applūst ne tikai īpašumi, pļavas un tīrumi, bet arī ceļi. Arī Ogres  novadā ir vietas, kur ūdens var pārraut ceļus; ir vietas, kur nepieciešams veikt ūdens atsūknēšanu, tāpēc pašvaldība vēršas pēc palīdzības Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā, kura rīcībā ir jaudīgs, sūknēšanas darbu veikšanai piemērots   aprīkojums.

Ogres novada pašvaldības izpilddirektors Pēteris Špakovskis norāda, ka speciālistiem sadarbībā ar novada pagastu pārvaldēm ir operatīvi jāveic bīstamo vietu identificēšana uz ceļiem, jāorganizē brīdinājuma zīmju izvietošana, lai autobraucēji laikus tiktu brīdināti par plūdu izraisītajiem ceļa bojājumiem.

Izpilddirektors ir uzdevis apzināt situāciju pagastu teritorijā – varbūt ir kādas mājas, kas plūdu dēļ ir “nogrieztas” no ceļiem un kuru iemītniekus nepieciešams evakuēt vai sniegt viņiem cita veida palīdzību.

Pašvaldība atgādina: ja ir nepieciešama palīdzība plūdu gadījumā, zvaniet Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam pa tālruni 112, zvaniet Ogres novada pašvaldības policijai pa tālruni 65047100 darba laikā no plkst. 8.00 līdz 17.00 (zvanot pēc darba laikā, zvans automātiski tiks savienots ar Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ogres iecirkņa dežūrdaļu un informācija tiks nodota pašvaldības policijas dežūrpatruļai).

Darba laikā iedzīvotāji jautājumos, kas saistīti ar plūdiem un to izraisītajām sekām, nepieciešamības gadījumā aicināti ziņot sava pagasta pārvaldei, Ogres novada Apmeklētāju pieņemšanas centram, tālrunis 65071160, e-pasts ogredome@ogresnovads.lv.

Ogres novada pašvaldības policijas priekšnieka pienākumu izpildītājs Artis Mundurs informē, ka pašvaldības policija regulāri apseko plūdu riska teritorijas, brīdina iedzīvotājus, informē par rīcību plūdu gadījumā. Pašvaldības policijas dežūrpatruļas strādā diennakts režīmā.

Civilās aizsardzības komisijas sanāksmē tika pārrunāti arī citi ar plūdu tēmu saistīti jautājumi, tostarp iedzīvotāju evakuācija un izmitināšana  nepieciešamības gadījumā.

Visi atbildīgie dienesti ir gatavi rīcībai plūdu gadījumā.

Ogres upe 17.02.2022.