Projekta “PROTI un DARI!” ietvaros jaunieši apgūst jaunas prasmes

Jau no 2014. gada Ogres novadā tiek īstenots Eiropas Sociālā fonda (ESF) finansētais projekts “PROTI un DARI!” Nr. 8.3.3.0/15/I/001, kura ietvaros tiek sniegts individuāls atbalsts jauniešiem vecumā no 15 līdz 29 gadiem, kuri nestrādā, nemācās un nav reģistrēti Nodarbinātības valsts aģentūrā, palīdzot apzināties savas intereses un apgūt jaunas prasmes.

Ogres novadā programmu vadītājas Ilona Reinholde, Ramona Leitāne, Zaiga Matvejāne, Gunita Bogdanova un mentores Luīza Taube, Ilze Konovalova, Gita Beļinska, Zita Bērziņa-Igaune, Laura Krūmiņa, Zaiga Matvejāne uzrunā un konsultē jauniešus par iesaisti projektā, veic jauniešu profilēšanu un konsultēšanu pēc Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras (JSPA) izstrādātajām metodoloģiskajām vadlīnijām, apzinot jaunieša prasmes, intereses un iegūto izglītību, kā arī nosakot attīstības virzienus un izstrādājot individuālo pasākumu programmu, kas virzīta, lai jaunietis varētu apgūt kādu profesiju, uzsākt izglītības apguvi vai apgūt profesionālās iemaņas un sākt strādāt.

Projekta mērķis ir attīstīt jauniešu prasmes, veicinot viņu iesaisti izglītībā, apgūstot profesijas, iesaistot nodarbinātībā vai Nodarbinātības valsts aģentūras īstenotajos aktīvajos nodarbinātības vai preventīvajos bezdarba samazināšanas pasākumos, kā arī aicinot piedalīties nevalstisko organizāciju vai jauniešu centru darbībā.

Ogres novada Izglītības pārvalde (ONIP) aicina jauniešus izmantot šo iespēju, kā arī aicina līdzcilvēkus būt aktīviem un pieteikt projektā sev zināmus jauniešus, kuriem šāda iespēja būtu noderīga un vērtīga. Plašāka informācija par pieteikšanos projektā, sazinoties ar ONIP Izglītības projektu koordinatori Artu Tamani: tālrunis +371 65068784; e-pasts arta.tamane@ogresnovads.lv,

Ogres novada Izglītības pārvaldes Administratīvās un projektu nodaļas vadītāja un izglītības projektu vadītāja Laura Priedīte ir gandarīta par veiksmīgu projekta īstenošanu Ogres novadā: “Projekta “Proti un dari” ietvaros Ogres novada jauniešiem tiek dota tik vērtīga iespēja izzināt jaunas profesijas, iegūt izglītību dažādās jomās, gala rezultātā atrodot darbu vai pat uzsākot savu uzņēmējdarbību. Programmu vadītāji un mentori aktīvi darbojas un iegulda milzīgu enerģiju un darbu, lai uzlabotu jauniešu dzīves kvalitāti un veicinātu jauniešu vēlmi pilnveidot sevi.”

L.Priedīte Ogres novada Izglītības vārdā pateicas visiem projektā iesaistītajiem, kā arī JSPA par veiksmīgo sadarbību, kas devusi daudziem novada jauniešiem iespēju iekļauties darba tirgū un attīstīt sevi: “Šo gadu laikā paveikts liels darbs un veiktas vērtīgas iestrādnes atbalsta sniegšanā jauniešiem. Arī pēc projekta noslēguma, kas būs 2023.gada nogalē, būs jāmeklē iespējas, kā turpināt atbalstīt jauniešus.”

Ilona Reinholde, viena no programmas vadītājām Ogres novadā, projekta ietvaros strādā arī kā mentore, sniedzot atbalstu mērķa grupas jauniešiem individuālo pasākumu programmas īstenošanā. Gada laikā I.Reinholde palīdz aptuveni 40 jauniešiem. Šobrīd kā programmas vadītāja viņa strādā ar 6 jauniešiem, bet kā mentore – 3 jauniešiem.

“Projekta ietvaros jaunieši apgūst dažādas noderīgas prasmes un zināšanas skaistumkopšanas jomā, iepazīstot manikīra, pedikīra, friziera, kā arī tetovētāja profesijas. Jaunieši mācās arī angļu un latviešu valodu. Projekta ietvaros tiek apmeklēti arī autovadītāju kursi, B kategorijas autovadītāja apliecību. Divi jaunieši aizvadītajā gadā apguva glezniecības pamatus, lai varētu tālāk studēt šajā jomā. Papildus šīm prasmēm jaunieši tiekas ar karjeras konsultantu, psihologu, kouču, nereti arī juristu, kas palīdz izprast savas izaugsmes virzību, integrēties mācību un darba procesos, kā arī analizēt katra projekta dalībnieka ilgtermiņa risinājumus,” stāsta programmas vadītāja un mentore I.Reinholde, uzsverot, ka gandarījumu sniedz brīdis, kad jaunieši beidzot saprot, kas viņiem patīk un interesē, un turpina mācīties šajā jomā, lai īstenotu savus mērķus, uzsāktu karjeru.

Projekta ietvaros tiek sniegts atbalsts arī jauniešiem no Ukrainas. “Šī gada laikā kopā ar programmu vadītāju, mentori Zaigu Matvejāni, esam projektā iesaistījuši daudz jauniešus no Ukrainas, tādējādi sniedzot šiem jauniešiem atbalstu, palīdzību un iespēju apgūt valodas, glezniecību un integrēties vietējā kopienā, mazinot  šiem jauniešiem bailes, nedrošību un sociālo atstumtību,” stāsta I.Reinholde.

Projekts “Proti un dari!” Nr. 8.3.3.0/15/I/001 tiek finansēts no Eiropas Sociālā fonda līdzekļiem. To īsteno Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra sadarbībā ar pilsētu vai novadu pašvaldībām. Ogres novadā projekta darbību koordinē Ogres novada Izglītības pārvalde.

Projektu līdzfinansē REACT-EU finansējums pandēmijas krīzes seku mazināšanai.