Saules prospekts

Ogres novada pašvaldība ir iecerējusi Saules prospekta pārbūvi būvprojekta “Saules prospekta pārbūve” ietvaros, šīs ieceres realizācijai ir nepieciešams nocirst atsevišķus kokus.

Pamatojoties uz 2012.gada 2.maija Ministru kabineta noteikumu Nr.309 “Noteikumi par koku ciršanu ārpus meža” 17.punktu publiskajai apspriešanai tiek nodota kokaugu ciršana:

• 43 gab. parastās liepas ar stumbra diametriem no 30 līdz 55 cm.

Koku zāģēšana nepieciešama, lai nodrošinātu prasībām atbilstoša platuma ielas izbūvi, kas ietver gan brauktuvi autotransportam, gan joslas gājējiem un velotransportam. Nozāģējamie koki ir galotņotas liepas, galotņoti koki ir bojāti, sakropļoti, to dabiskais izskats un veselības stāvoklis ir būtiski ietekmēts. Jebkura koka galotņošana ir atvērta brūce stumbrā, pa kuru izplatās un atlikušo koksni noārda koksni noārdošas sēnes (trupe). Apsekošanā secināts, ka visas nociršanai paredzētās liepas ir bojāti koki ar samazinātu dzīvotspēju, bioloģisko un ainavisko vērtību. Nociršanai paredzēti 43 no apmēram 130 uz ielas, kur paredzēti būvdarbi, augošajiem kokiem.

Ar būvprojektu var iepazīties šeit: https://cloud.ogresnovads.lv/index.php/s/GqYNH5y2NX2mbae.

Jautājumu gadījumā zvanīt ainavu arhitektei Sandrai Pudānei, tālr.26637254.

Publiskā apspriešana notiek laika posmā no 25.03.2022. līdz 08.04.2022. Rakstiskas atsauksmes lūdzam iesniegt Ogres novada pašvaldībā Ogrē, Brīvības ielā 33, vai nosūtīt pa e-pastu: ogredome@ogresnovads.lv līdz 08.04.2022 (ieskaitot).

Saules prospekta pārbūves rezultātā iedzīvotāji un pilsētas viesi iegūs sakārtotu, mūsdienu prasībām atbilstīgi izbūvētu ielas posmu, kas būtiski uzlabos dzīves kvalitāti Saules prospektā dzīvojošajiem iedzīvotājiem, prospektu kā pārvietošanās maršrutu izmantojošiem gājējiem un velobraucējiem. Iela iegūs jaunu cieto segumu, inženierkomunikāciju pārbūvi un vizuālo tēlu, kas kopumā veidos vēl vienu sakoptu, atjaunotu un modernu pilsētvides elementu.