Ciemupes Tautas nams

Pagājušās nedēļas nogalē, 25. novembrī, Ciemupes Tautas namā notika tautas dziesmu koncerts “Gaisma nāks”. Koncertu uzsāka mājinieki – pasākuma organizētāji – Ciemupes senioru vokālais ansamblis “In Vita”.

Ar aizkustinošu priekšnesumu klausītājus priecēja Rīgas Mazās ģildes koklētāju ansamblis “Kokļu klubs”. Braši senas latviešu tautas apdziedāšanās dziesmas, kas pierakstītas Lielvārdē, noskandēja Lielvārdes folkloras kopa “Josta”. Jauniegūtās mūsdienu prasībām atbilstošās skatuves gaismas visvērienīgāk varēja nodemonstrēt Mālpils senioru vokālā ansambļa “Sidgundietes” uzstāšanās laikā.

Jūrmalas pilsētas Kauguru sieviešu vokālais ansamblis “Kaija” no sava dziesmu pūra izcēla Latvijas Tautas frontes laikā dziedātās tautas dziesmas, kuras ārzemju latvieši pierakstījuši laikā, kad vēl nebija zināms, vai latvieši varēs brīvi tikties, dalīties pieredzē. Ansambļa “Kaija” vadītāja aicināja arī publiku dziedāt līdzi, un sākās kopēja sadziedāšanās, ko turpināja vadīt gan Rīgas folkloras kopa “Silavoti”, gan Ciemupes senioru vokālais ansamblis “In Vita”.

Projektu “Gaisma Ciemupes Tautas namā” atbalstījusi vietējā rīcības grupa “Zied zeme” un Lauku atbalsta dienests, finansējis Eiropas Lauksaimniecības fonds lauku attīstībai (ELFLA) un līdzfinansējusi Ogres novada pašvaldība. Projekta ietvaros tika demontēti un nomainīti vecie skatuves gaismas ķermeņi, kā rezultātā Ciemupes pašdarbnieki un Ciemupes Tautas nama viesi varēs baudīt pilnvērtīgus kultūras pasākumus, - tieši to projekta rezultātu atklāšanā koncerta dalībniekiem un auditorijai novēlēja Ogres novada pašvaldības domes Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas priekšsēdētājs Artūrs Mangulis un pašvaldības Infrastruktūras veicināšanas nodaļas vadītāja Aija Romanovska.

Informāciju sagatavoja Aija Romanovska, Ogres novada pašvaldības Infrastruktūras veicināšanas nodaļas vadītāja.

Zied zeme un Leader logo