Delegācijas viesojas Ogrē 18.082023

Ārvalstu delegāciju vizītes Ogres pilsētas svētku ietvaros jau kļuvušas par tradīciju, un parasti šajā laikā Ogri apmeklē arvien kuplāks partnerpašvaldību skaits. Šogad Ogrē viesojas Černihivas (Ukraina), Žueletūras (Francija), Hāpsalu (Igaunija), Jehvi (Igaunija), Kelmes (Lietuva), Lemborkas (Polija), Popasnas (Ukraina) pašvaldību pārstāvji, kā arī tika parakstīts jauns sadarbības līgums ar Zbaražas pilsētas pašvaldību no Ukrainas.

Vizītes ietvaros delegācijas tikās ar Ogres novada pašvaldības vadību, izvērtējot esošās sadarbības aktualitātes un pārrunājot iespējas to turpmākai attīstībai. Delegāciju pārstāvji pateicās Ogres novada pašvaldībai par iespēju sadarboties, kā arī izteica apbrīnu, cik Ogre ir sakopta un skaista pilsēta, kas nemitīgi attīstās.

Visi viesi atzīmēja, ka seko līdzi notikumiem Ukrainā un atbalsta valsti grūtajā brīdī, gan sniedzot humāno palīdzību, gan tehniku, gan uzņemot bēgļus. Savukārt Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis aicināja vienmēr palīdzēt citiem grūta brīdī, jo nekad nevar zināt, vai arī pašiem kādreiz nebūs nepieciešama palīdzība.

Šogad vizītes laikā Ogres novada pašvaldība noslēdza jaunu sadarbības līgumu ar Zbaražas pilsētas pašvaldību Ukrainā, paredzot īstenot izglītības, sporta, kultūras, ekonomisko un tirdzniecības sadarbību, pieredzes apmaiņu un kontaktu veidošanu. Pirms līguma parakstīšanas Zbaražas pilsētas mērs Romans Polikrovskis atzīmēja, ka viņiem ir liels gods atrasties Ogrē. Viņš pateicās Ogres novada pašvaldībai, īpaši E. Helmanim par sniegto atbalstu un palīdzību.

Tikšanās laikā tika parakstīts arī memorands starp Ogres novada pašvaldību un Černihivas apgabalu par savstarpējas pieredzes apmaiņu un dažāda veida atbalstu, cīnoties pret agresoriem. Černihivas apgabala mēra vietnieks Dmitrijs Blaušs pateicās Ogres novada pašvaldībai par līdzšinējo palīdzību un aicināja atcerēties, ka Krievija nav tikai Ukrainas, bet mūsu kopējais ienaidnieks. Mums jāsadarbojas, lai mūsu bērni un mazbērni nezinātu, kas ir karš.

Viesošanās laikā ciemiņi apmeklēs Ogres Centrālo bibliotēku, Ogres Vēstures un mākslas muzeju, kā arī dosies izbraucienā pa Ogres pilsētu, lai apskatītu pilsētas ievērojamākās vietas un iepazītos ar nozīmīgākajiem pēdējā laikā īstenotajiem infrastruktūras attīstības projektiem. Tāpat delegāciju pārstāvji piedalīsies Sociālo pakalpojumu mājas (Suntažu ielā 2, Ogrē), Ogres Valsts ģimnāzijas un sporta arēnas “Ogre” atklāšanas pasākumos. Savukārt Ukrainas pilsētu Černihivas un Popasnas pārstāvji no rīta viesojās Ogres rajona slimnīcā, lai dalītos ar savu pieredzi medicīniskās palīdzības sniegšanā kara apstākļos.