Ogresgala Tautas nams

Šajā vasarā remontdarbi veikti Ogresgala Tautas namā un Ciemupes Tautas namā. Apstiprināts projekts skatuves gaismu nomaiņai Ciemupes Tautas namā.

Ogresgala tautas namā pārbūvē sanitāros mezglus, remontē garderobi

Ogresgala Tautas nama vadītāja Daina Čalpa informē, ka darbi tautas namā uzsākti jūnija sākumā un augustā tika pabeigti. Tautas namā ir veikti sanitārā mezgla pārbūves darbi. Remontdarbi veikti garderobē – atjaunotas un nokrāsotas sienas, ieklāti jauni griesti ar jaunu apgaismojumu. Domājot par nākamajiem darbiem, kas tautas namā jāveic, garderobes griestos iebūvēta metāla sija, kas nepieciešama, lai nākotnē izbūvētu bīdāmās durvis. Griesti atjaunoti arī skatītāju zāles ieejas daļā.

Sanitārais mezgls Ogresgala Tautas namā

Ogres novada pašvaldības aģentūra “Ogres novada Kultūras centrs” līgumu par darbu veikšanu noslēdza ar SIA “JP Betons”.

“Tautas nama ēka ir celta 1971. gadā, un šie ir pirmie nopietnākie iekšdarbi, kas veikti. Sākām ar nepieciešamākajiem darbiem. Tualetes bija ļoti sliktā stāvoklī, arī garderobi bija nepieciešams remontēt. Kad būs iespēja izbūvēt bīdāmās durvis, tad tā būs arī slēdzama,” saka D.Čalpa, piebilstot, ka lielais sapnis ir skatuves izbūve, jo tautas nama zāle celta kā konferenču zāle – tam nav kulises, nav piemērota skatuve.

Ogresgala tautas namā darbojas pašdarbības kolektīvi, notiek mēģinājumi, notiek Ogresgala pamatskolas un PII “Ābelīte” pasākumi, zāle tiek izīrēta korporatīvajiem vai privātiem pasākumiem.

Ciemupes Tautas namā pārbūvē sanitāros mezglus, nomainīs skatuves gaismas

Ciemupes Tautas nams

Ciemupes Tautas namā noslēgumam tuvojas sanitārā mezgla pārbūves darbi. Iepriekšējās telpas pārbūvētas, izbūvēta ventilācijas sistēma, ierīkota jauna santehnika. Darbi uzsākti 10. jūlijā un tos veic SIA “Energy Expert”.

Tautas namā esošās labierīcības izmanto ne tikai tautas nama apmeklētāji, bet arī Ģimenes atbalsta dienas centra bērni, Ogres Sociālā dienesta un Ogres novada pašvaldības Ciemupes pakalpojumu centra, kā arī Ciemupes bibliotēkas un I.Daukštes ģimenes ārsta prakses vietas apmeklētāji. Tautas nama vadītāja Daiga Sosnare saka, ka nākamais darbs, kas būs jāveic tautas namā, ir gaismu nomaiņa uz skatuves.

Ogres novada pašvaldība projekta pieteikumu “Gaisma Ciemupes Tautas namā” iesniedza publisko un privāto partnerattiecību biedrības “Zied zeme” sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģijas 2015-2020 izsludinātajā projektu pieteikumu iesniegšanas 4. kārtā un šī gada jūlija vidū ir saņēmusi Lauku atbalsta dienesta lēmumu par projekta pieteikuma apstiprināšanu.

Projekta ietvaros paredzēta Ciemupes Tautas nama esošo skatuves gaismas ķermeņu demontāža un nomaiņa, kā rezultātā Ciemupes Tautas namā tiks uzstādītas mūsdienu prasībām atbilstošas skatuves gaismas iekārtas.

Remontdarbi

Pašvaldība ir veikusi cenu aptauju par gaismas tehnikas piegādi un uzstādīšanu. Iesniedzot prasībām atbilstošu piedāvājumu ar viszemāko cenu, līguma slēgšanas tiesības ir ieguvis SIA “AJV grupa”. Darbi tiks veikti 6 nedēļu laikā pēc līguma parakstīšanas brīža.

Projekta kopējās izmaksas ir 9 997.55 eiro, no kurām projekta attiecināmās izmaksas ir 9437.16 eiro. ELFLA atbalsta finansējums ir 90% no projekta attiecināmo izmaksu summas un Ogres novada pašvaldības līdzfinansējums ir 10% no projekta attiecināmo izmaksu summas. Projekta neattiecināmās izmaksas segs Ogres novada pašvaldība.

Projekts tiek īstenots Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020. gadam pasākuma “Atbalsts LEADER vietējai attīstībai” apakšpasākuma “Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” ietvaros ar Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) finansējumu un Ogres novada pašvaldības līdzfinansējumu.

Zied zeme un Leader logo