Izglītība
Seminārā tiekas izglītības iestāžu vadītāji un vadītāju vietnieki

Semināru atklāja Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Gints Sīviņš, savā uzrunā akcentējot šī mācību gada lielākos izaicinājumus – kompetenču pieejas nodrošināšanu mācību saturā un COVID-19 infekcijas izplatības ierobežojumus. Viņš augsti novērtēja skolu sagatavotos iekšējās kārtības noteikumus un uzsvēra, ka mācību procesa nodrošināšana klātienē ir būtiska gan izglītojamajiem, gan pedagogiem, gan arī vecākiem. Viņš aicināja ievērot izstrādātos piesardzības pasākumus, un pievērst uzmanību, lai šo noteikumu ievērošana nerada diskomfortu audzēkņiem. “Šie izaicinājumi mums visiem nebūs viegli, taču jums būs pieejams labs atbalsts gan no izglītības pārvaldes, gan, ja nepieciešams, arī no domes vadības. Lai izdevies mācību gads!” novēlēja G. Sīviņš.

Ogres novada izglītības pārvaldes vadītāja p.i. Sandra Grunte informēja, ka ar jauno mācību gadu darbu neturpina vairs Suntažu pamatskola – rehabilitācijas centrs - šī izglītības iestāde tiek pievienota Suntažu vidusskolai, kas pārņems apsaimniekošanā ēkas, materiālās vērtības un daļu mācību programmu. Tāpat ir izmaiņas arī profesionālās ievirzes izglītības iestādēs - no 1. septembra darbu sāk apvienotā Ogres Mūzikas un mākslas skola. Ogres novadā ir izveidotas divas jaunas privātās izglītības iestādes. Līdz šim novadā ir bijusi tikai viena privātā pirmsskolas izglītības iestāde, taču no septembra sāk strādāt arī pamatskolas “Universum” filiāle Krapē, kas īstenos kristīgās vērtībās balstītu izglītību, izmantojot Marijas Montesori pedagoģiskās metodes, kā arī pamatskola “Ogres Baltā skola”, kas īstenos vispārējās izglītības programmas, piedāvājot Valdorfpedagoģijas metodes.

Kā uzsvēra S. Grunte, mācību procesā šobrīd ir svarīgi ne vien jautājumi par jauno kompetenču pieeju, bet arī audzināšanu, kas novadā šobrīd ir izvirzīta kā viena no prioritātēm. Skolu vadītājiem un vietniekiem bija iespēja noklausīties Izglītības kvalitātes valsts dienesta Kvalitātes novērtēšanas departamenta direktora Rolanda Ozola lekciju “Izglītības kvalitāte un audzināšana”, kurš iedziļinājās audzināšanas jautājumu būtībā caur izaicinājuma prizmu, piedāvājot semināra dalībniekiem arī dažādas pieejas un instrumentus tās veiksmīgai īstenošanai.

Izglītības pārvaldes speciālistes iepazīstināja ar izglītojamo sasniegumiem valsts pārbaudes darbos 2019./2020. mācību gadā, kā arī informēja par izmaiņām normatīvajos aktos 2020./2021. mācību gadā. Metodiķe pastāstīja par aktualitātēm metodiskajā darbā un mācību sasniegumu vērtēšanu jaunajā mācību gadā. Izglītības iestāžu vadītāji un vadītāju vietnieki uzzināja aktualitātes vispārējā pirmsskolas izglītībā, interešu izglītībā, kā arī darbā ar jaunatni. Izglītības pārvaldes projektu vadītāja izstāstīja aktuālo informāciju par Eiropas Savienības projektu “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” 2020./2021. mācību gadā. Noslēgumā runāja Ogres starpnovadu arodorganizācijas priekšsēdētāja Velga Kalniņa.