Slimnīca

27. oktobrī pirms Ogres novada pašvaldības domes sēdes deputāts Dainis Širovs, SIA “Ogres rajona slimnīca” valdes loceklis, informēja par situāciju saistībā ar infekcijas slimību Covid-19 Ogres rajona slimnīcā.

D.Širovs minēja, ka infekcijas slimība Ogres novadā nav pazudusi, bet ir samazinājusies – pagājušajā nedēļā no veiktajiem testiem 13 % pozitīvas atradnes. Pie Ogres rajona slimnīcas Slimnīcas ielā 2 darbu turpina koronavīrusa SARS-COV-2 noteikšanas mobilās laboratorijas analīžu nodošanas punkts. D.Širovs norādīja, ka šobrīd, lai vērstos laboratorijā, ir nepieciešams ģimenes ārsta nosūtījums, ja tāda nav, tad pašam ir jāmaksā par analīzes veikšanu, tomēr aizdomu par saslimšanu gadījumā D.Širovs iesaka vērsties pie ģimenes ārsta pēc nosūtījumā un tad laboratorijā, jo bieži vien eksprestesti saslimšanu neuzrāda, jo nav tik efektīvi.

“Slimnīcā šobrīd darba netrūkst. Pagājušajā nedēļā un šonedēļ bija vairākas tādas dienas, kad slimnīcā uzņēmām pat 27 cilvēkus. Kopumā ir pieejamas 97 gultas. Dažkārt veidojās situācija, kad pacientiem vajadzēja uzgaidīt uzņemšanas nodaļas vai citās telpās, līdz atbrīvojās gulta, bet ar situāciju tiekam galā un neviens netika sūtīts uz citu slimnīcu,” informēja D.Širovs, piebilstot, ka nākamgad pēc jaunās dzemdību nodaļas izbūves slimnīcā būs iespējams uzņemt vēl 20 pacientus, kas saasinājuma brīžos novadā būs pietiekami.

Raksturojot biežākās saslimšanas, ar kādām pacienti vēršas slimnīcā, D.Širovs norādīja, ka tie ir dažādu vīrusu izraisīti iekaisumi, kas izraisa plaušu karsoni, deguna blakusdobumu iekaisumu, saasinās sirds slimības. Pagājušajā nedēļā diviem darbiniekiem konstatēta kovid saslimšana. “Jāatzīst, ka Covid-19 vīruss mainās, ceram, ka šajā rudenī neparādīsies jauns celms, bet šobrīd situācija ir stabila,” vērtē D.Širovs.

Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis pateicās mediķiem par veikto darbu, ko novērtē pašvaldība un novada iedzīvotāji, īpaši šajā Covid-19 pandēmijas laikā, un ir pateicīgi, ka Ogrē ir slimnīca.