Proti un dari
dators_jaunietis1501

Kā informē projekta "Proti un dari" programmu vadītājas, šobrīd sakarā ar ārkārtas situāciju ir grūtības nodrošināt plānotās nodarbības, jo ne visas apmācības var notikt tiešsaistē. Tāpat ne visiem jauniešiem ir pieejamas viedierīces, lai varētu organizēt tiešsaistes tikšanās. Tomēr plānotais darbs ar jauniešiem turpinās.

Viena no projekta programmas vadītājām Ramona Leitāne atklāj, ka ārkārtas situācija periodiski ietekmē projekta virzību – apmācības, tikšanās,  pieredzes apmaiņas un pat kursi notiek attālināti, kas nereti ir apgrūtinoši, jo viens no projekta lielākajiem ieguvumiem ir iespēja uzrunāt jaunieti klātienē, sadzirdēt, saredzēt, izjust un izprast. Šobrīd mentori ar jauniešiem sazinās gan telefoniski, gan ar ZOOM programmas atbalstu, bet visbiežāk pielieto WhatsApp iespējas. Reizēm, ievērojot drošības prasības, tiek izmantota iespēja iziet kopīgā pastaigā ar jaunieti, jo galvenais, lai projektā iesaistītajiem nezūd interese. Jaunietim ir jāsajūt, ka viņš rūp.

Projekts “Proti un dari!” Nr. 8.3.3.0/15/I/001 tiek finansēts no Eiropas Sociālā fonda līdzekļiem.To īsteno Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra sadarbībā ar pilsētu vai novadu pašvaldībām, kas projekta īstenošanā iesaista pašvaldību stratēģiskos partnerus. Partneri  var būt valsts un pašvaldības institūcijas, biedrības, nodibinājumi, jauniešu centri, uzņēmēji, kurus projekta īstenošanā ir iesaistījis sadarbības partneris, lai kopīgi apzinātu un motivētu mērķa grupas jauniešus vai sadarbotos mērķa grupas jauniešu atbalsta pasākumu īstenošanā.